Trend Micro, 100 Milyon Dolarlık Yeni Bir Girişim Fonu Başlattı

Siber güvenlik alanında küresel lider Trend Micro gelişmekte olan teknoloji pazarlarını keşfetmek için oluşturduğu kurumsal girişim fonunu duyurdu. Trend Micro, 100 milyon dolarlık başlangıç yatırım fonu ile IoT gibi çok hızlı büyüyen alanlarda fikir üreten start upları destekleyecek. Detaylar

Siber güvenlik alanında küresel lider Trend Micro gelişmekte olan teknoloji pazarlarını keşfetmek için oluşturduğu kurumsal girişim fonunu duyurdu. Trend Micro, 100 milyon dolarlık başlangıç yatırım fonu ile Nesnelerin İnterneti (IoT) gibi çok hızlı büyüyen alanlarda fikir üreten start upları destekleyecek.

Gartner'ın tahminlerine göre 2020 yılına kadar 26 milyar cihaz internete bağlanacak. Trend Micro'nun kurucusu ve CEO'su Eva Chen, Trend Micro'nun vizyonunun daima dünyayı dijital bilgi alışverişinde güvenli hale getirmek olduğunu belirterek, “Cihaz sayısındaki hızlı artış, dünyanın çalışma, düşünme ve davranış şeklini değiştiriyor. Ekosistemin halen gelişmekte olduğu açık… Kurumların ve bireylerin bu yeni gerçeklikte güvenli bir şekilde faaliyet gösterebilmelerini ve yaşamalarını sağlamak için yapılması gereken şeyler var.” açıklamasında bulundu.

Trend Micro’nun bu girişimi, start up şirketlere finansal destek sağlamanın yanı sıra küresel tehdit istihbaratına, stratejik işbirliklerine ve dünya genelinde 28.000'den fazla iş ortağının yer aldığı kanalına erişim imkânı sunacak.

Ayrıca Trend Micro’nun bu fonundan faydalanabilecek firmalar; gelişmekte olan ekosistem fırsatlarını değerlendirmek, talepleri karşılayamayan iş modellerinin yerini alacak yeni iş modelleri yaratmak, pazardaki ihtiyaçlara göre yeni çözümler sunmak ve talepler için yeterli bir çözüm sunulamadığında gerekli olan bilgi birikimini yanlarında bulmak gibi sayısız faydalardan yararlanabilecekler. Edinilen bu bilgiler ve faydalar sayesinde Trend Micro da, şirket içindeki siber güvenlik çözüm planlamalarını da geliştirme imkanına kavuşacak.

Chen, her türlü ortamın güvenliğini sağlayacak teknoloji trendlerini başarıyla öngören 29 yıllık bir geçmişleri olduklarını belirttikten sonra sözlerine şöyle devam etti: "Yakaladığımız ilk mega dalga kişisel bilgisayar pazarının büyümesiydi. İlk andan itibaren uç nokta korumasına kendimizi adadık ve Gartner'ın Uç Nokta Koruma Platformları Magic Quadrant’ında sürekli olarak liderliğimizi koruduk, korumaya da devam ediyoruz. İkinci mega dalga ise bulut teknolojisinin ortaya çıkması oldu. Bulutun güvenliğini sağlamak için erkenden harekete geçtik ve şu ana kadar sadece Amazon Web Hizmetleri (AWS) üzerinde iki milyar iş yükü saatinin güvenliğini sağladık. Şimdi, bir sonraki dalganın IoT ile geldiğine inanıyoruz; fonumuz bu fırsatı değerlendirmemize yardımcı olacak."

Güçlü mali durumu ve 18 yıldır sürekli karlılık gösteren Trend Micro, şirket stratejisiyle tutarlı bir şekilde bu fonu; araştırma yapmak, yenilikler ve gelişmeleri desteklemek için konumlandırıyor. Trend Micro’nun bu girişim kolunun oluşması, şirketin ana faaliyet alanını bozmadan yeni alanlara açılmasına da imkan tanıyor.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor