Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
KOSGEB Desteği İle Savunma Sanayinde Yerli Bir Oyuncu!

Uzun yıllar mühendis olarak Türk Silahlı Kuvvetler (TSK) bünyesindeki Hava İkmal ve Bakım Merkezi’nde çalışan Bilal Uruk, savunma sanayinde yerli üretimin arttırılması amacıyla bir işletme kurdu. KOSGEB tarafından desteklenen “Arama Kurtarma Vinci Tasarımı” konulu Ar-Ge projesini başarıyla tamamlayan işletme, kendi imkanlarıyla bugüne kadar 26 adet ürün ürettiği vinç üretimini, KOSGEB destekleriyle seri üretime dönüştürecek.

Yakın zamanda gerçekleşecek ihaleler ile yüksek adetli satışlar gerçekleştirerek savunma sanayi sektöründe dışarı bağımlılığı azaltmayı hedefleyen işletme, yurt dışı muadillerinden en az %20 oranında ucuza ürünün satışını gerçekleştiriyor.

Şu ana kadar TSK için ürettiği ürünlerden 10 Milyon TL tutarında dövizin yurt dışına çıkışına engel olan işletme, yine KOSGEB’in KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı desteğiyle F-16 ve diğer savaş uçakları için yer soğutma ürünleri tasarlayıp, prototip üretimini gerçekleştirmek, çok yakın zamanda da seri üretimine geçmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bunun dışında yeni Ar-Ge projeleri de olan işletme önümüzdeki dönemde KOSGEB’in de destekleriyle söz konusu projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyor.

İşletme savunma sanayi sektöründe TUSAŞ, ASELSAN ve benzeri kuruluşların yanında kendi sistemlerini geliştiren bir işletme olarak yerini almak hedefiyle Ar-Ge ve üretim faaliyetlerini sürdürüyor.

KOSGEB kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız