Sürdürülebilir İş Ödülleri 2017 Başvuruları Devam Ediyor!

Türkiye’de sürdürülebilir iş modelleri ile değer yaratan şirketler, KOBİ’ler, yerel yönetimler ve startuplar 11 kategoride ödüllendiriliyor. Detaylar haberimizde..

Türkiye’de sürdürülebilir iş modelleri ile değer yaratan şirketler, KOBİ’ler, yerel yönetimler ve startuplar 11 kategoride ödüllendiriliyor. Bu yıl Sürdürülebilir İnovasyon ve Sürdürülebilirlik Raporu kategorilerinin de eklendiği ödüllere yapılan başvurular sürüyor.

Sürdürülebilirlik Akademisi’nin iş dünyasının örnek projelerini ödüllendirmek üzere 4 yıl önce başlattığı Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne başvuru süreci başladı. Bu yıl 11 kategoride değerlendirilecek Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne başvuracak kuruluşlar, Türkiye’de sürdürülebilir gelecek hedefi ile yeni ekonominin örnek lider kuruluşları arasında yer alacaklar.

“İki Yeni Kategori”

İş dünyasının farklı alanlarındaki iş modellerinin ödüllendirildiği Sürdürülebilir İş Ödülleri’ne bu yıl “Sürdürülebilir İnovasyon” ve “Sürdürülebilirlik Raporu” olarak iki yeni kategori eklendi. Sosyal Etki, Sürdürülebilirlik İletişimi, İşbirliği, Tedarik Zinciri Yönetimi, Çeşitlilik ve Dahil Etme, Karbon ve Enerji Yönetimi, Atık Yönetimi, Su Yönetimi ve Startup kategorilerinin yanı sıra şirketler bu kategorilerde de başvuru yapabiliyor.

“Bu Yıl İlk Kez Yerel Yönetimler Başvurabilecek”

Değişime yön veren, dönüşümü sağlayan, küçük, orta ve büyük ölçekli şirketlerin ve startupların yanı sıra, bu yıl ilk kez yerel yönetimler de “Sürdürülebilir İş Ödülleri”ne başvurabiliyor. Yerel yönetimlerin çevresel ve toplumsal projeleri, Türkiye’nin sürdürülebilir büyümesine katkıları kapsamında ödüllendiriliyor. Bu yıl yerel yönetimlerin de eklenmesiyle her kategoride 4 projeye ödül verilebilecek.

Günümüz ekonomilerinde kurumların borsa değerleri de artık sürdürülebilir iş modellerindeki performansları ile ölçümleniyor. Türkiye’de de Borsa İstanbul tarafından ilk kez 2014 yılında yayınlanan Sürdürülebilirlik Endeksi uluslararası yatırımcılar için önemli bir gösterge özelliği taşıyor ve endekste yer alan şirket sayısı her geçen yıl artıyor.

Bugüne kadar aralarında Unilever, Vodafone, Garanti Bankası, Ülker, Tofaş, Arçelik gibi Türkiye’nin lider şirketlerinin aldığı ödüllere başvurular 15 Ağustos’a kadar devam edecek.

Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde bu yıl da yine her kategoride Türkiye’nin alanında lider isimlerinden oluşan jüri üyeleri başvuruları değerlendirecek.

Sürdürülebilir İş Ödülleri hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.surdurulebilirisodulleri.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor