Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Chobani’nin Hikayesi Amerikan Televizyonunda Belgesel Oldu!

Amerikan CBS televizyonunda 1968’den bu yana yayınlanan 60 Dakika (60 Minutes) adlı haber programı, 9 Nisan’da yayınlanan son bölümünü Türkiyeli iş adamı Hamdi Ulukaya’nın kurucusu olduğu Chobani’ye ayırdı.

Sunuculuğunu Steve Kroft’un yaptığı programda Ulukaya, Türkiye’de geçen çocukluk yıllarından bugüne uzanan hikayesini ayrıntılarıyla anlattı. Yolculuğuna bundan 23 yıl önce öğrenci vizesiyle, dil bilmeden ve cebinde çok az parayla başlayan Hamdi Ulukaya’nın, Chobani’yi ABD’nin en hızlı büyüyen markalarından biri haline getirmesi programda çarpıcı bir başarı hikayesi olarak işlendi.

ABD’de İstihdam Yaratan Göçmen

60 Dakika programının “Chief of Chobani” (Chobani’nin Patronu) başlıklı bölümünde markanın temsil ettiği değerlerden üretim süreçlerine, yarattığı istihdamdan çalışan politikasına ve Ulukaya’nın başta mülteci sorunu olmak üzere pek çok alanda sosyal sorumluluk bilinciyle yürüttüğü çalışmalara kadar çeşitli konulara yer verildi.

CBS kanalının internet sitesinde program için Hamdi Ulukaya ile yapılan röportajın metni de yayınlandı. Metinde Ulukaya’nın Chobani markasıyla ABD’de bir göçmen olarak yarattığı istihdama dikkat çekilerek, “Bugün Chobani çalışanlarının %70’i ABD doğumlu, %30’u ise göçmen ve mültecilerden oluşuyor.” bilgisine yer verildi.

Chobani'yi 20 milyon televizyon izleyicisine ve 80 milyon djiital takipçiye ulaştırdı

Ulukaya, en başından bu yana ticaretin insanlığın iyiliğine katkıda bulunacak en önemli güçlerden biri olabileceğine inanarak Chobani’yi bu felsefeyi yansıtan değerler üzerine inşa ettiğini belirtti.

CBS televizyonunda yayınlanan 60 Dakika, Chobani’ye ayırdığı bölümünde “her şeyi farklı yapan” liderlik anlayışıyla Hamdi Ulukaya’nın detaylı bir portresini çizerek 20 milyon televizyon izleyicisine ve 80 milyon djiital takipçiye ulaştırdı.

60 Dakika’nın 9 Nisan'da yayınladığı “Chobani’nin Patronu” başlıklı bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.132 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Başarı Hikayeleri, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız