Teknolojinin Kadın Liderleri Yarışması’na Başvuru Süresi Uzatıldı!

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için yola çıkan Microsoft Türkiye’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışması için başvuru süresi uzatıldı. Detaylar haberimizde..

Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayeleri yaratan kadınları ortaya çıkarmak için yola çıkan Microsoft Türkiye’nin bu yıl ikincisini düzenlediği ‘Teknolojinin Kadın Liderleri’ yarışması için başvuru süresi uzatıldı. Yarışmaya katılacak olan kadın girişimcilerin 5 Mayıs 2017 tarihine kadar yarışmanın internet sitesinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. 

Geleceği inşa eden teknoloji sektörünün dünyayı güçlendirecek inovasyonlar üretmesinde cinsiyet eşitliğinin önemli rolü olduğuna inanan Microsoft, Türkiye’de teknoloji alanında başarı hikayesi yaratan kadınları ortaya çıkarmak için ikinci kez gerçekleştiriliyor. 2016’da Teknolojinin Kadın Liderleri yarışmasını hayata geçiren Microsoft Türkiye, başarı hikayeleriyle ilham veren kadınları bu yıl da destekliyor.

Girişimci Kadınlar 9 Ayrı Kategoride Yarışacak

Kadın girişimciliğinin sembol kuruluşu KAGİDER ile birlikte bu yıl Aydın Doğan Vakfı tarafından da desteklenen programa başvurular 9 ayrı kategoride yapılabiliyor.

Başarı hikayelerinden ilham alan kadınların daha harika işler başaracağına inanan Microsoft Türkiye’nin Teknolojinin Kadın Liderleri yarışması kadınlara yönelik bu yarışma ortaokul lise öğrencilerinden profesyonel yöneticilere kadar her yaş ve meslek grubundan kadınların aday olabilmesiyle birbirinden özel başarı hikâyelerinin gün yüzüne çıkmasını sağlıyor.

Yarışma Kategorileri;

 • Geleceğin Teknoloji Yıldızı Adayı,
 • Genç Teknoloji Yıldızı,
 • ilişimde Fark Yaratan Kadın Lider,
 • Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi,
 • Yılın Başarılı Kadın Yazılım Geliştiricisi,
 • Yılın Başarılı Kadın CIO’su,
 • Engelleri Aşan Kadın,
 • Yılın Bilim Kadını,
 • Bulut Bilişimde Fark Yaratan Kadın Lider 

kategorilerinin yer aldığı yarışmada ödüller, 12 Haziran 2017 tarihinde Microsoft Türkiye ofisinde gerçekleşecek olan tören ile sahiplerini bulacak.

Unutmayın, Katılmak isteyen kadın girişimcilerin ve liderlerin 5 Mayıs 2017 tarihine kadar buradaki başvuru formunu doldurmaları gerekiyor.

Teknolojinin Kadın Liderleri yarışması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.microsoft.com/turkiye/teknolojininkadinliderleri web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi teknoloji alanında başarılı girişimlere imza atmış kadın liderlerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor