Başarılı KOBİ’leri BİST Özel Pazar’da Fırsatlar Bekliyor!

Ufuk2020 Programı kapsamındaki KOBİ Aracı ile desteklenen veya Avrupa Komisyonu tarafından yapılan uluslararası değerlendirme sonucunda eşik değerin üzerinde puan alarak Mükemmeliyet Mührü’ne hak kazanan KOBİ’leri, BİST Özel Pazar’da kilit önemde fırsatlar bekliyor. Detaylar haberimizde

Ufuk2020 Programı kapsamındaki KOBİ Aracı ile desteklenen veya Avrupa Komisyonu tarafından yapılan uluslararası değerlendirme sonucunda eşik değerin üzerinde puan alarak Mükemmeliyet Mührü’ne (Seal of Excellence) hak kazanan KOBİ’leri, BİST Özel Pazar’da kilit önemde fırsatlar bekliyor.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Borsa İstanbul’un (BİST), Türkiye’deki girişim ekosistemini güçlendirmek için yaptığı iş birliği kapsamında BİST Özel Pazar’da başarılı KOBİ’lere fon ve ortak bulma, borsa şirketleriyle iş geliştirme, mentörlük, ücret indirimi gibi imkânlar sunuluyor.

Bu işbirliğiyle KOBİ Aracı’nın temel bileşenlerinden olan Ticarileşme Destekleri kapsamında Türkiye’nin önde gelen inovatif KOBİ’lerinin finansmana erişiminin kolaylaşması amaçlanıyor.

Borsa İstanbul Özel Pazar Nedir?

Özel Pazar; halka açılmadan pay alımı-satımı yapmak amacıyla şirketler ile yatırımcıları bir araya getiren web tabanlı ve üyelik bazlı bir platform. Bu anlamda, Özel Pazar, şirketlere halka açılmadan finansman bulma, ortak olduğu şirketteki payını satmak isteyen şirket ortaklarına likidite sağlama, yatırımcılara ise yaptıkları yatırımları likidite edebilecek alıcıları bulma olanaklarını sağlıyor.

KOBİ Aracı Nedir?

Avrupa’nın küresel rekabet edebilirliğini güçlendirmeyi amaçlayan, 2014-2020 yılları arasında yürütülecek 80 Milyar Avro bütçeli Ufuk2020 Programı’nın sadece KOBİ’lere yönelik tasarlanmış KOBİ Aracı fonu, pazara yakın yenilikçi projeleri desteklemek amacıyla yürütülmekte.

KOBİ Aracı Programı ilk fazında firmalara projelerinin fizibilitelerini yapmaları için 50,000 Avro hîbe sağlıyor. İkinci fazında ise projelerin hayata geçirilmesi için 2.5 Milyon Avro’ya (sağlık alanındaki projeler için 5 Milyon Avro’ya) kadar hîbe finanse edilebiliyor.

BİST Özel Pazar’da başarılı Kobi'leri bekleyn fırsatlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.bistozelpazar.com/OzelPazar/ web adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Ufuk2020 kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor