Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Başarılı KOBİ’leri BİST Özel Pazar’da Fırsatlar Bekliyor!

Ufuk2020 Programı kapsamındaki KOBİ Aracı ile desteklenen veya Avrupa Komisyonu tarafından yapılan uluslararası değerlendirme sonucunda eşik değerin üzerinde puan alarak Mükemmeliyet Mührü’ne (Seal of Excellence) hak kazanan KOBİ’leri, BİST Özel Pazar’da kilit önemde fırsatlar bekliyor.

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Borsa İstanbul’un (BİST), Türkiye’deki girişim ekosistemini güçlendirmek için yaptığı iş birliği kapsamında BİST Özel Pazar’da başarılı KOBİ’lere fon ve ortak bulma, borsa şirketleriyle iş geliştirme, mentörlük, ücret indirimi gibi imkânlar sunuluyor.

Bu işbirliğiyle KOBİ Aracı’nın temel bileşenlerinden olan Ticarileşme Destekleri kapsamında Türkiye’nin önde gelen inovatif KOBİ’lerinin finansmana erişiminin kolaylaşması amaçlanıyor.

Borsa İstanbul Özel Pazar Nedir?

Özel Pazar; halka açılmadan pay alımı-satımı yapmak amacıyla şirketler ile yatırımcıları bir araya getiren web tabanlı ve üyelik bazlı bir platform. Bu anlamda, Özel Pazar, şirketlere halka açılmadan finansman bulma, ortak olduğu şirketteki payını satmak isteyen şirket ortaklarına likidite sağlama, yatırımcılara ise yaptıkları yatırımları likidite edebilecek alıcıları bulma olanaklarını sağlıyor.

KOBİ Aracı Nedir?

Avrupa’nın küresel rekabet edebilirliğini güçlendirmeyi amaçlayan, 2014-2020 yılları arasında yürütülecek 80 Milyar Avro bütçeli Ufuk2020 Programı’nın sadece KOBİ’lere yönelik tasarlanmış KOBİ Aracı fonu, pazara yakın yenilikçi projeleri desteklemek amacıyla yürütülmekte.

KOBİ Aracı Programı ilk fazında firmalara projelerinin fizibilitelerini yapmaları için 50,000 Avro hîbe sağlıyor. İkinci fazında ise projelerin hayata geçirilmesi için 2.5 Milyon Avro’ya (sağlık alanındaki projeler için 5 Milyon Avro’ya) kadar hîbe finanse edilebiliyor.

BİST Özel Pazar’da başarılı Kobi'leri bekleyn fırsatlar hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.bistozelpazar.com/OzelPazar/ web adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Ufuk2020 kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız