Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu "WVEF" Türkiye'de Düzenleniyor!

BM ve Dünya Ticaret Örgütü'nün ortak kuruluşu ITC tarafından kadın girişimcilere uluslararası pazarlarda yeni iş fırsatları yaratmak amacıyla her yıl düzenlenen Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu (WVEF), bu yıl Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Ekonomi Bakanlığı'nın desteğiyle 23-24 Şubat'ta Hilton İstanbul Bomonti Otel'de düzenlenecek.

Birleşmiş Milletler ve Dünya Ticaret Örgütü'nün ortak kuruluşu olan ITC tarafından düzenlenen etkinliğe, aralarında Meksika, Çin, Nijerya, Fildişi Sahili ve Gana'nın bulunduğu 68 farklı ülkeden tekstil, bilişim teknolojileri ve turizm sektöründe faaliyet gösteren yaklaşık 400 kadın tedarikçinin katılması bekleniyor.

Türkiye'den önce Çin, Meksika, Ruanda ve Brezilya'da düzenlenen WVEF etkinliğinde, bugüne kadar 50 milyon dolarlık iş hacmi oluştu. Türkiye'den 90 kadın girişimcinin hazır bulunacağı etkinlikte, yaklaşık 10 milyon dolarlık iş hacmi yaratılması hedefleniyor.

Forum, kadın girişimcilerin öğrenebileceği, satın almacılar ile B2B toplantılar yapabileceği, iş sözleşmesi imzalayabileceği, işini büyütüp uluslararası pazara girme fırsatını yakalayabileceği en önemli küresel etkinlik olma özelliği taşıyor. Daha önce Brezilya, Ruanda, Meksika ve Çin’de gerçekleştirilen forumlarda ITC, binlerce B2B toplantı yapılıp bu toplantıların sonunda 50 milyon dolardan fazla iş sözleşmesi imzalanmasını sağlamış ve 2020 yılına kadar 1 milyon kadının pazara erişimi hedefiyle dünyanın dört bir yanından paydaşlarını “SheTrades” inisiyatifini desteklemeleri için harekete geçirmiştir.

Garanti Bankası'nın da destekçileri arasında yer aldığı etkinliğe çeşitli ülkelerden ticaret ve yatırımcı heyetleri katılacak. Özel sektör firmaları da kadın tedarikçiler ile karşılıklı iş fırsatlarını görüşecek.

Kadın Tedarikçiler Sergi ve Forumu (WVEF) hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz hwww.intracen.org/wvef web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi kadın girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız