Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Doğtaş Kelebek’e Dünyanın En Büyük Yatırım Fonlarından Biri Ortak Oldu!

"Türkiye’nin En Değerli Markaları - Turkey 100" listesine mobilya sektöründen giren tek şirket olan Doğtaş Kelebek Mobilya’ya, ünlü yatırım gurusu Mark Mobius’un yönettiği Franklin Templeton Investments ortak oldu. Franklin Templeton, Türk mobilya sektörünün parlayan yıldızı Doğtaş Kelebek’in 3.524.082 TL nominal değerli paylarını satın aldı.

Doğtaş Kelebek hisse senedi satışı 30 Aralık 2016 tarihinde gerçekleşti. Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, satışa konu olan paylar üzerinde devir veya satış engelleyici bir kayıt bulunmadığı da belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Doğtaş Kelebek Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan; “15 Temmuz darbe girişiminden sonra da ülkemize olan güvende bir azalma olmamış, yabancı yatırımcıların ilgisi devam etmiştir. Biz de bu dönemde özellikle şirketimiz ve markalarımızla yatırımlarımızı sürdürdük. Düzce’deki Kelebek tesislerimizde ek yatırımlarımız devam ediyor. 2017 yılında şirketimizde yüzde 40 büyüme gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Yaklaşık 70 yıllık deneyimi olan, 150’yi aşkın ülkede yatırımları bulunan, Türkiye’de de önemli markalara yatırımlar yapan Franklin Templeton dünyanın en büyük fonlarından biri. Hem ülkemize hem şirketimize yatırım yapması bizi motive etti” dedi.

Uluslararası piyasalarda yatırım gurusu olarak bilinen Franklin Templeton Yönetim Kurulu Başkanı Mark Mobius, temmuz ayında verdiği demeçlerde Türkiye piyasalarında yatırım fırsatları arayışında olduklarını açıklamıştı. Kişisel olarak Türkiye’ye daha yakından baktıklarını da ifade eden Mobius, yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini söylemişti.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.726 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Uluslararası / Global, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız