TSKB Sürdürülebilir Enerji İçin AYB’den 100 Milyon Euro Kredi Temin Etti

TSKB, Avrupa Yatırım Bankası’ndan (AYB) Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli yatırımlar için 100 milyon euro kredi temin etti. Detaylar haberimizde..

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası, Avrupa Yatırım Bankası’ndan (AYB) 100 milyon euro tutarında kredi temin etti. Bu kredi ile Türkiye genelinde yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği ile sınai süreçlerin çevresel verimliliklerini önemli ölçüde artıracak nitelikteki küçük ve orta ölçekli yatırımlara destek sağlanacak.

TSKB, Avrupa Yatırım Bankası’ndan (AYB) Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli yatırımlar için 100 milyon euro kredi temin etti. Enerji ve çevre kredisi adıyla 12 yıl vadeli olarak Hazine Müsteşarlığı garantörlüğünde temin edilen kredi, Türkiye genelinde yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği ile sınai süreçlerin çevresel verimliliklerini önemli ölçüde artıracak nitelikteki küçük ve orta ölçekli yatırımlarda kullandırılacak.

Avrupa Yatırım Bankası’ndan temin edilen kredi ile ilgili değerlendirmelerde bulunan TSKB Genel Müdürü Suat İnce şöyle konuştu: “Avrupa Yatırım Bankası ile olan işbirliğimiz yarım asrı geride bıraktı. Özellikle 2000’li yılların başından bu yana ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasında ve düşük karbonlu ekonomiye geçişinde kritik öneme sahip yatırımlara önemli miktarda kaynak aktardık. Bu yeni kredi anlaşmasıyla enerjinin sürdürülebilirliğine ilave kaynak sağlarken üretim sektöründeki KOBİ’lerin küresel rekabet gücünü artıracak çevresel verimlilik projelerini de destekleyecek olmaktan dolayı büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor