BIC Angels, Doktorderki’ye 1,5 Milyon TL Değerleme İle Yatırım Yaptı

BIC Angels yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2016 yılında yedinci yatırıma imza atan BIC Angels’ın son yatırımı Doktorderki oldu. BIC Angels ön yatırım turunda Doktorderki’ye 1 milyon 500 bin TL değerleme üzerinden yatırım yaptı. Detaylar haberimizde..

BIC Angels yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. 2016 yılında yedinci yatırıma imza atan BIC Angels’ın son yatırımı Doktorderki oldu. BIC Angels ön yatırım turunda Doktorderki’ye 1 milyon 500 bin TL değerleme üzerinden yatırım yaptı. Mehmet Onarcan, BIC Angels olarak yaptıkları maddi yatırımın yanı sıra BIC101 hızlandırma programı ile Doktorderki’yi daha büyük bir yatırım turuna hazırlayacaklarını belirtti.

Berke Uygun ve Anıl Şimşek tarafından 2015 Eylül ayında kurulan Doktorderki, sağlık ile ilgili soruları olan insanların, uzman doktorlar ile mobil platformda birebir mesajlaşarak bilgilenmesini sağlayan mobil bir uygulama. Doktorderki uygulaması sağladığı içerik ve uzman doktor iletişimi ile doğru bilgilenmeyi destekliyor. Bir yıl içinde 10 bin kullanıcıya ulaşan Doktorderki’de toplam bin 600 soru-cevap seansı gerçekleştirildi.

Doktora Ulaşmanın Teknolojik Yolu

Sağlıkla ilgili doğru bilgilere erişimi herkes için kolaylaştırmayı ve en güvenilir kaynak olan doktorlardan bilgi alınmasını sağlamayı en önemli misyonu olarak gören Doktorderki’ye kullanıcılar www.doktorderki.com adresinden ulaşıp bilgi edinebilirler. App Store’dan cep telefonlarına indirerek kullanmaya hemen başlayabilirler.

Doktorderki kurucularından, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler son sınıf öğrencisi olan Berke Uygun, en büyük hedeflerinin Doktorderki’yi hem trust-mark hem love-mark haline getirmek olduğunu dile getirdi.

Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Anıl Şimşek ise Sağlık dışında dermokozmetik alanında da çalışmaya başladıklarını söyledi. Bu kategoride firmalar ve eczaneler ile çalışmalar yapmayı planladıklarını belirten Şimşek, Doktorderki olarak uzmanından, saç dökülmesi, sivilce veya bakım hakkında anında ve ücretsiz bilgi alıp, doğru markanın doğru ürününü kullanıcılara sunmayı hedeflediklerini paylaştı. Amaçlarının sundukları içeriklerle, akla takılan en ufak sorunda kullanıcıları en doğru şekilde ve paniğe sokmadan bilinçlendirmek olduğunun altını çizdi. Şimsek sözlerine şöyle devam etti; "Doktorderki, sağlık hakkında merak ettikleri ya da sorusu olanların sorularını doğrudan doktorlara yani en doğru kaynaklara sorup bilgilenmelerini sağlayan bir platform. Biz Doktorderki olarak teknolojik iletişim altyapısını sağlıyoruz. Ayrıca platformdaki doktorlar, online sistemler ya da mobil uygulamalar üzerinden tedavi ya da ilaç önerisi yapmamaları gerektiği konusunda bilgililer. Mobil uygulamanın üzerinden bir sağlık hizmeti sunumu elbette söz konusu değil."

Türkiye’de Sağlık Alanında Yeni Teknolojilerin Kullanımı Artacak

BIC Angels kurucusu Joachim Behrendt, Doktorderki ekibinin potansiyelinin çok yüksek, iyi bir takım olduğunu belirterek şunları söyledi; "Çözüm odaklı olmaları, yenilikçi yaklaşımları, alandaki ihtiyacı iyice inceleyerek gereken hassasiyet ile yaklaşmaları ve kendilerini bu girişime adamaları projeye olan inancımızı yükseltiyor. Gerçek bir ihtiyaca güvenilir bir çözüm getiren Doktorderki’nin, bir farkındalık yaratarak başarılı olacağına inanıyoruz. Dünya’daki gelişmelere paralel olarak Türkiye’de de sağlık alanında yeni teknolojilerin, altyapıların kullanımı giderek artacak. Doktorderki’yi BIC Angels ve Mentors Network Turkey olarak işbirliği içinde yürüttüğümüz BIC101 Hızlandırma Programı ile yakından destekleyerek başarılarını hızlandırmayı amaçlıyoruz."

BIC Angels melek yatırımcılarından Mehmet Onarcan, sağlık sektöründeki startup’ları uzun zamandır takip ettiklerini belirterek hassas bir sektör olan sağlık alanına yatırım yapmak için uygun girişimleri yakından izlediklerini belirtti.

Onarcan: "Sağlık Kategorisine Yatırım Yapmak İçin İnce Eleyip Sık Dokuduk"

Mehmet Onarcan Doktorderki’ye yaptıkları yatırım ile ilgili olarak şu bilgileri paylaştı; "Doktorderki, mobil erişim ihtiyacı ve kullanımının çok arttığı günümüzde, toplumun sağlıkla ilgili merak ettikleri, sormak istedikleri için en güvenilir kaynak olan doktorlara kolayca ulaşabilecekleri bir platform sağlıyor. Maalesef internet ortamında sağlıkla ilgili ciddi bir bilgi kirliliği söz konusu. Buna rağmen en sık başvurulan kaynaklardan biri internet. Doktorderki kullanıcı dostu mobil uygulaması ile soruların doğrudan uzman doktorlara yöneltilmesini sağlayarak bu probleme çözüm getiriyor. Bir süredir devam eden takibimiz sonunda Doktorderki’nin sağladığı kullanıcı deneyimi, teknolojik altyapısı, konunun gerektirdiği hassasiyet ve ciddiyet ile yaklaşımı sayesinde bu ihtiyaca en doğru şekilde cevap verdiğini gördük, bu yüzden Doktorderki’ye yatırım gerçekleştirdik."

Doktorderki’ye yatırım yapan BIC Angels melek yatırımcıları içerisinde Çağlar Karataş, Mehmet Onarcan ve Simla Özbay yer alıyor.

BIC Angels hakkında detaylı bilgi edinmek için www.bicangels.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor