KOSGEB 50’nin Üzerinde Ülke İle İş Birliği Yapıyor!

KOSGEB’in dış ülkelerle yaptığı iş birliğine Kazakistan’da dahil oldu. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, “50’nin üzerinde ülkelerle iş birliği yapan başkanlığımız, bugüne kadar muadil kurumlarla 65 mutabakat zaptı imzaladı” dedi. Detaylar haberimizde..

KOSGEB’in dış ülkelerle yaptığı iş birliğine Kazakistan’da dahil oldu. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, “50’nin üzerinde ülkelerle iş birliği yapan başkanlığımız, bugüne kadar muadil kurumlarla 65 mutabakat zaptı imzaladı” dedi.

KOSGEB'in KOBİ’ler alanındaki deneyimlerini diğer ülkeler ile paylaşmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara Kazakistan’da katıldı. KOSGEB ile Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası (ATAMEKEN) arasında imzalanan mutabakat zaptı kapsamında Kazakistan’dan Yernazar Syzdyk başkanlığındaki 10 kişilik heyete bilgilendirme programı düzenledi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Kazakistan heyetinin KOSGEB’e yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KOSGEB’in yapısı ve misyonu ile uluslararası faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.

KOSGEB’in kardeş ülke Kazakistan ile her türlü iş birliğine hazır olduğunu ve mevcut protokolün eylem planı ile taçlandırılması gerektiğini vurgulayan Recep Biçer, KOSGEB’in 50’den fazla ülke ile işbirliği yaptığını ve bugüne kadar muadil kurumlarla 65 mutabakat zaptı imzalayarak işbirliği faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Biçer, KOSGEB’in çalışma ziyaretleri, bilgi paylaşımı, kurumsal kapasitenin artırılması, teknik eğitim desteği ve B2B faaliyetleriyle de ülkeler arasındaki işbirliklerine de katkı sağladığını belirtti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TİKA, Kredi Garanti Fonu, TÜBİTAK gibi ilgili kurum kuruluşları da ziyaret eden Kazakistan Heyeti, Türk KOBİ’leri ile işbirliğine hazır olduklarını ve KOSGEB’i tanımaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

KOSGEB'in İş Birliği Yaptığı Ülkelerden Bazıları

-Kazakistan, Senegal, Somali, Endonezya, Almanya, İran, Kore, Polonya, Güney Afrika, Pakistan, Peru, Kırgızistan, Belarus, Kolombiya, Japonya, Litvanya, Hollanda, Özbekistan, Slovakya.

KOSGEB hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.kosgeb.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi KOSGEB desteklerini ve işbirliklerini fırsata dönüştürmek isteyen tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor