Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
KOSGEB 50’nin Üzerinde Ülke İle İş Birliği Yapıyor!

KOSGEB’in dış ülkelerle yaptığı iş birliğine Kazakistan’da dahil oldu. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, “50’nin üzerinde ülkelerle iş birliği yapan başkanlığımız, bugüne kadar muadil kurumlarla 65 mutabakat zaptı imzaladı” dedi.

KOSGEB'in KOBİ’ler alanındaki deneyimlerini diğer ülkeler ile paylaşmak amacıyla gerçekleştirdiği çalışmalara Kazakistan’da katıldı. KOSGEB ile Kazakistan Uluslararası Ticaret Odası (ATAMEKEN) arasında imzalanan mutabakat zaptı kapsamında Kazakistan’dan Yernazar Syzdyk başkanlığındaki 10 kişilik heyete bilgilendirme programı düzenledi.

KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Kazakistan heyetinin KOSGEB’e yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, KOSGEB’in yapısı ve misyonu ile uluslararası faaliyetleri hakkında bilgi aktardı.

KOSGEB’in kardeş ülke Kazakistan ile her türlü iş birliğine hazır olduğunu ve mevcut protokolün eylem planı ile taçlandırılması gerektiğini vurgulayan Recep Biçer, KOSGEB’in 50’den fazla ülke ile işbirliği yaptığını ve bugüne kadar muadil kurumlarla 65 mutabakat zaptı imzalayarak işbirliği faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi. Biçer, KOSGEB’in çalışma ziyaretleri, bilgi paylaşımı, kurumsal kapasitenin artırılması, teknik eğitim desteği ve B2B faaliyetleriyle de ülkeler arasındaki işbirliklerine de katkı sağladığını belirtti.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TİKA, Kredi Garanti Fonu, TÜBİTAK gibi ilgili kurum kuruluşları da ziyaret eden Kazakistan Heyeti, Türk KOBİ’leri ile işbirliğine hazır olduklarını ve KOSGEB’i tanımaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

KOSGEB'in İş Birliği Yaptığı Ülkelerden Bazıları

-Kazakistan, Senegal, Somali, Endonezya, Almanya, İran, Kore, Polonya, Güney Afrika, Pakistan, Peru, Kırgızistan, Belarus, Kolombiya, Japonya, Litvanya, Hollanda, Özbekistan, Slovakya.

KOSGEB hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.kosgeb.gov.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi KOSGEB desteklerini ve işbirliklerini fırsata dönüştürmek isteyen tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız