Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
KAMU Her Alanda Girişimci Olmamalı, Haksız Rekabet Oluşmamalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin ürettikleri ürünleri mağaza açıp satmaya kalktıklarında haksız rekabet olduğunu belirtti.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin ürettikleri ürünleri, açtıkları mağazalarda satmalarının haksız rekabet oluşturduğunu belirterek, "Esnafın uğradığı haksız rekabet sona erdirilmelidir." ifadesini kullandı.

Yazılı açıklamasında, kamu kurumlarının yiyecek-içecek, giysi, ev eşyası gibi pek çok çeşit mamul ürettiğine dikkati çeken Palandöken, "Üretilen bu ürünleri mağaza açıp satmaya kalktıklarında haksız rekabet oluyor. Bu tür organizasyon ve satışlar açıldıkları çevredeki esnaf ve sanatkara zarar vermektedir. Rekabet Kurumu bu konu ile ilgili çalışma yapmalı. Çünkü serbest piyasa kurallarına uygun değil. Esnafın uğradığı haksız rekabet sona erdirilmelidir." değerledirmesinde bulundu.

Palandöken, esnafın, devlet desteği ile ticaret yapan işletmelerle rekabet etmesinin mümkün olmadığını vurgulayarak, bu işletmelerin, esnafın işlerini sekteye uğrattığını belirtti.

Geliri azalan esnafın işçi çalıştıramadığına ve çırak yetiştiremediğine işaret eden Palandöken, esnaf ve sanatkarların uğradığı bu haksız rekabetin bitirilmesi gerektiğini kaydetti.

AA kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.006 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Sivil Toplum Örgütleri, Ulusal
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız