KAMU Her Alanda Girişimci Olmamalı, Haksız Rekabet Oluşmamalı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin ürettikleri ürünleri mağaza açıp satmaya kalktıklarında haksız rekabet olduğunu belirtti. Detaylar haberimizde..

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin ürettikleri ürünleri mağaza açıp satmaya kalktıklarında haksız rekabet olduğunu belirtti.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin ürettikleri ürünleri, açtıkları mağazalarda satmalarının haksız rekabet oluşturduğunu belirterek, "Esnafın uğradığı haksız rekabet sona erdirilmelidir." ifadesini kullandı.

Yazılı açıklamasında, kamu kurumlarının yiyecek-içecek, giysi, ev eşyası gibi pek çok çeşit mamul ürettiğine dikkati çeken Palandöken, "Üretilen bu ürünleri mağaza açıp satmaya kalktıklarında haksız rekabet oluyor. Bu tür organizasyon ve satışlar açıldıkları çevredeki esnaf ve sanatkara zarar vermektedir. Rekabet Kurumu bu konu ile ilgili çalışma yapmalı. Çünkü serbest piyasa kurallarına uygun değil. Esnafın uğradığı haksız rekabet sona erdirilmelidir." değerledirmesinde bulundu.

Palandöken, esnafın, devlet desteği ile ticaret yapan işletmelerle rekabet etmesinin mümkün olmadığını vurgulayarak, bu işletmelerin, esnafın işlerini sekteye uğrattığını belirtti.

Geliri azalan esnafın işçi çalıştıramadığına ve çırak yetiştiremediğine işaret eden Palandöken, esnaf ve sanatkarların uğradığı bu haksız rekabetin bitirilmesi gerektiğini kaydetti.

AA kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor