Toplam 150 Bin TL Ödüllü Kimya Ar-Ge Proje Pazarı’na Başvurular Başladı!

Kimya sektöründe üniversite-sanayi işbirliğinin başarılı örneklerinden biri haline gelen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı’na başvurular, 31 Ekim’de sona erecek. Detaylar haberimizde..

Kimya sektörüne artı değer katacak inovatif fikirler ve projeler “Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı” ile desteklenmeye devam ediyor. Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden kimyanın ihracatını sürdürülebilir kılmak amacıyla düzenlenen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı etkinliği bu yıl altıncı kez gerçekleştirilecek. Alanında uzman isimlerin yer aldığı jüri tarafından değerlendirilen projeler arasından seçilenler 19 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Dış Ticaret Kompleksi’nde yapılacak etkinlikte ödüllendirilecek.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) koordinatörlüğünde İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) ile Akdeniz Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (AKMİB) ortaklığında düzenlenen “6. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı”; üniversiteler, araştırma kurumları, sanayiciler, girişimciler ve ilgili kamu kurumlarını bir araya getirecek.

Kimya sektöründe üniversite-sanayi işbirliğinin başarılı örneklerinden biri haline gelen Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı’na başvurular, 31 Ekim’de sona erecek.

Yarışma Kategorileri

  • İlaç ve Eczacılık Ürünleri, Boyalar ve Yapıştırıcılar,
  • Plastik ve Kauçuk,
  • Kozmetik,
  • Sabun ve Temizlik Ürünleri
  • Temel Kimyasallar

olmak üzere 5 farklı kategoride projelerin değerlendirileceği “6. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı”nda ürüne dönüştürülebilir projeler yarışacak.

Başvuru yapan projeler arasından ilk 30’a giren proje sahipleri, 19 Kasım 2016 tarihinde İstanbul Dış Ticaret Kompleksi’nde Ödül Kurulu Üyelerine projelerini detaylı olarak anlatacakları sunumlar yapacak. Sunumların ardından düzenlenecek törende dereceye giren projelere ödülleri takdim edilecek. Yarışmanın 5 farklı kategorisinde birincilere 15 bin TL, ikincilere 10 bin TL ve üçüncülere 5 bin TL olmak üzere toplamda 150 bin TL ödül verilecek.

Ar-Ge Proje Pazarı Yürütme Kurulu Başkanı Necmi Sadıkoğlu; “Kimya ihracatında katma değerin artırılması, inovasyon kültürünün yaygınlaştırılması ve üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesi adına bu yıl altıncı kez Ar-Ge Proje Pazarı’nı gerçekleştiriyoruz. Kimya sektörünün hammadde ve ara mal ithalatının azaltılmasında Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının önemi yadsınamaz. Plastik, kozmetik, boya, ilaç ve eczacılık ürünleri, medikal gibi katma değeri yüksek ürün grupları ile ekonominin lokomotifi konumundaki sektörümüz Ar-Ge ve inovasyon yatırımları ile ihracatını artırmayı hedefliyor. Sektördeki yeni fikirleri ve projeleri destekleyen Kimya Ar-Ge Proje Pazarı, altıncı yılında da girişimcileri-sanayicilerle buluşturma misyonunu üstleniyor” dedi.

“6. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri Sektöründe Ar-Ge Proje Pazarı” hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.kimyaargeprojepazari.com web adresini ziyaret edilebilirsiniz.

Haberimizi kimyevi maddeler ve mamulleri sektöründe faaliyet gösteren okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor