Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Ankara Aralık Ayında Uluslararası Yatırımcıları Bir Araya Getiriyor!

Ankara Kalkınma Ajansı tarafından 5 yıldır gerçekleşecek TechAnkara Proje Pazarı ile HHB Expo ve Fides tarafından 2 yıldır düzenlenen, ISEF Uluslararası Girişimcilik Zirvesi ve Fuarı, girişimciliği güçlendirmek, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesi ve girişimciliğin bölgesel, ulusal ve uluslararası harekete dönüşmesini sağlamak amacı ile 7-8 Aralık 2016 tarihlerinde JW Marriott Hotel Ankara’da ortak bir çatı altında bir araya gelecek.

TechAnkara Proje Pazarı 2016 ve 2.si düzenlenecek olan Uluslararası Girişimcilik Zirvesi ve Fuarı ISEF 2016 etkinliğine, yurt içi ve yurt dışından yoğun bir katılım beklendiğini belirten Fides Yönetim Kurulu Başkanı Nurdan Türeci Akova; “Kamu kurum ve kuruluşları, teknoloji firmaları, AR-GE ve ÜR-GE firmaları, bilişim firmaları, girişimciler, KOBİ’ler, pazarlama ve dış ticaret firmaları medya şirketleri, reklam ajansları gibi 5.000’in üzerinde ziyaretçi hedefleniyor. Etkinliğe katılacak olan Avrupa, İskandinav Ülkeleri, Amerika, Balkan Ülkeleri, Ortadoğu Ülkeleri, Asya ve Afrika ülkelerinden gelecek yatırımcı firma heyetleri fuar katılımcıları ile buluşacak yeni iş birlikleri kuracak” dedi.

ODTÜ Teknokent’in Zirvesinin “Çözüm Ortağı”, AIESEC “Gençlik Partneri” olduğu ISEF kapsamında her yıl Dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen Youth Speak’in de gerçekleşeceğini söyleyen Nurdan Türeci Akova; “Her yıl farklı bir ülkede gerçekleşen forum ISEF Zirvesi şemsiyesi altında gençlerin becerilerinin artırılması ve iş gücüne katılımlarının hızlandırılması politikası çerçevesinde genç istihdamı ve girişimciliği destekleyecek” diye konuştu.

Yeni İş Birlikleri Kapıda

TechAnkara Proje Pazarı 2016 ve ISEF 2016, üniversiteler, teknoloji geliştirme bölgeleri ve Ar-Ge merkezleri gibi bilim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren tüm paydaşlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonun arttırılmasını sağlayacağının altını çizen Akova; “Ankara’yı ulusal ve uluslararası bir teknoloji merkezi haline getirmeyi hedefleyen bu zirveler, bölgeyi bilim, teknoloji, Ar-Ge ve inovasyon’da ileri noktaya taşıyacak. Girişimci ve araştırmacıların, finansmana daha kolay erişmeleri, yeni iş olanaklarına kavuşmaları, kamu-üniversite-sanayi işbirliği alanında daha yüksek başarı ve bölgeye çekilecek yeni yatırımlar sayesinde ileri teknoloji alanlarında iş yapabilme fırsatları, etkinlik esnasında verimli B2B görüşmelerin ve işbirliği ağları ortamının sağlanmasıyla projeleri katma değere dönüştürerek, işbirliklerinin doğmasına katkıda bulunacak” açıklamalarında bulundu.

TechAnkara Proje Pazarı 2016 ve ISEF 2016 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ankaraprojepazari.com ve www.isefsummit.com web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.250 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, Ulusal, Yatırım
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız