Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Aile Şirketleri, Organizasyonlarda Kuşak Karmasını Konuştu!

Ülkemizdeki aile şirketlerinin kurumsallaşmasını ve kârlı sürdürülebilir büyümesini destekleyerek, ülkemiz ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Bursa temsilciliğinin düzenlediği ve Yönetim Danışmanı Evrim Kuran’ın sunduğu “Organizasyonlarda Kuşak Karması” konulu toplantıda, 21. Yüzyılın iş yaşamında değişenler ve iş dünyasında farklı kuşakların buluşması gündeme getirildi.

TAİDER, toplantılarında aile şirketlerindeki ihtiyaçların saptanması, sorunların çözümü, değerler yönetimi, güven ilişkisinin korunması, ailede uyuşmazlıkların etkin yönetimi, kurumsallaşma gibi aile şirketleri açısından önem taşıyan konuları gündeme taşıyor. Son olarak “Organizasyonlarda Kuşak Karması” başlıklı toplantıda TAİDER üyeleri, Bursa’dan ve ülkemizin önde gelen firmalarından temsilciler Bursa’da bir araya geldi.

150’ye yakın üye aile şirketi ile toplamda 450 üyesi olan TAİDER tarafından, Sheraton Otel’de düzenlenen ve toplantıda, Yönetim Danışmanı Evrim Kuran örneklerle önemli paylaşımlarda bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sumer Tömek Bayındır, derneğin en özgün yönünün deneyim paylaşımı ve birbirinden öğrenme olduğunun altını çizerek Türkiye ekonomisinin lokomotifi aile şirketlerinin büyük çoğunluğunun ikinci nesilden üçüncü nesile geçiş aşamasında olması nedeniyle kritik bir dönemde olunduğunu belirtti. Bayındır, dernek misyonunun çok özel olması ve alanında Türkiye’deki tek dernek olarak aile şirketi üyelerinin ihtiyaçlarına doğrudan cevap verebilecek platformlar yaratmasının önemini vurguladı.

TAİDER Bursa Temsilcisi ve Gelecek Nesil Komitesi Eşbaşkanı Berna Kırcı Aşiroğlu TAİDER bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklerle, gelecek nesil üyelerinin TAİDER’e ve şirketlerine karşı aidiyet duygularının arttığını belirtti. Gelecek Nesil Komitesi Eşbaşkanı Burak Darcan ise katıldıkları uluslararası gelecek nesil zirvesi hakkında bilgi verdi. Açılış konuşmalarından sonra oturuma başlayan Yönetim Danışmanı Evrim Kuran, iş yaşamında farklı nesillerin görev almasıyla, nesiller hakkında bilginin öneminin her geçen gün daha da arttığını belirerek, aile şirketlerinin gelişerek büyümesi için lider, idealist ve girişimci profillere ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

TAİDER hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.taider.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi aile şirketlerinde yöneticilik yapan okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız