Aile Şirketleri, Organizasyonlarda Kuşak Karmasını Konuştu!

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Bursa temsilciliğinin düzenlediği ve Yönetim Danışmanı Evrim Kuran’ın sunduğu “Organizasyonlarda Kuşak Karması” konulu toplantıda, 21. Yüzyılın iş yaşamında değişenler ve iş dünyasında farklı kuşakların buluşması gündeme getirildi. Detaylar haberimizde..

Ülkemizdeki aile şirketlerinin kurumsallaşmasını ve kârlı sürdürülebilir büyümesini destekleyerek, ülkemiz ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Bursa temsilciliğinin düzenlediği ve Yönetim Danışmanı Evrim Kuran’ın sunduğu “Organizasyonlarda Kuşak Karması” konulu toplantıda, 21. Yüzyılın iş yaşamında değişenler ve iş dünyasında farklı kuşakların buluşması gündeme getirildi.

TAİDER, toplantılarında aile şirketlerindeki ihtiyaçların saptanması, sorunların çözümü, değerler yönetimi, güven ilişkisinin korunması, ailede uyuşmazlıkların etkin yönetimi, kurumsallaşma gibi aile şirketleri açısından önem taşıyan konuları gündeme taşıyor. Son olarak “Organizasyonlarda Kuşak Karması” başlıklı toplantıda TAİDER üyeleri, Bursa’dan ve ülkemizin önde gelen firmalarından temsilciler Bursa’da bir araya geldi.

150’ye yakın üye aile şirketi ile toplamda 450 üyesi olan TAİDER tarafından, Sheraton Otel’de düzenlenen ve toplantıda, Yönetim Danışmanı Evrim Kuran örneklerle önemli paylaşımlarda bulundu.

Toplantının açılış konuşmasını yapan TAİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sumer Tömek Bayındır, derneğin en özgün yönünün deneyim paylaşımı ve birbirinden öğrenme olduğunun altını çizerek Türkiye ekonomisinin lokomotifi aile şirketlerinin büyük çoğunluğunun ikinci nesilden üçüncü nesile geçiş aşamasında olması nedeniyle kritik bir dönemde olunduğunu belirtti. Bayındır, dernek misyonunun çok özel olması ve alanında Türkiye’deki tek dernek olarak aile şirketi üyelerinin ihtiyaçlarına doğrudan cevap verebilecek platformlar yaratmasının önemini vurguladı.

TAİDER Bursa Temsilcisi ve Gelecek Nesil Komitesi Eşbaşkanı Berna Kırcı Aşiroğlu TAİDER bünyesinde gerçekleştirilen etkinliklerle, gelecek nesil üyelerinin TAİDER’e ve şirketlerine karşı aidiyet duygularının arttığını belirtti. Gelecek Nesil Komitesi Eşbaşkanı Burak Darcan ise katıldıkları uluslararası gelecek nesil zirvesi hakkında bilgi verdi. Açılış konuşmalarından sonra oturuma başlayan Yönetim Danışmanı Evrim Kuran, iş yaşamında farklı nesillerin görev almasıyla, nesiller hakkında bilginin öneminin her geçen gün daha da arttığını belirerek, aile şirketlerinin gelişerek büyümesi için lider, idealist ve girişimci profillere ihtiyaç olduğunun altını çizdi.

TAİDER hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.taider.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi aile şirketlerinde yöneticilik yapan okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor