Türkiye "Turkey Loves Indies" İle Bağımsız Oyun Geliştiricilerinin Yanında!

Bu seneki gamescom fuarının partner ülkesi olarak küresel dijital oyun sektöründeki yerini sağlamlaştıran Türkiye, dünyanın her yerindeki bağımsız oyun geliştiricilerinin yararlanabilecekleri Turkey Loves Indies kampanyasını duyurdu. Detaylar haberimizde..

Ülkemiz, dünyanın her yerindeki bağımsız oyun geliştiricilerine hayallerindeki oyunu geliştirme fırsatını sunuyor. Bu seneki Gamescom Fuarı'nın partner ülkesi olarak küresel dijital oyun sektöründeki yerini sağlamlaştıran Türkiye, dünyanın her yerindeki bağımsız oyun geliştiricilerinin yararlanabilecekleri Turkey Loves Indies kampanyasını duyurdu.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) ve Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı (TYDTA) işbirliği ile hazırlanan kampanya "www.turkeylovesindies.com" web sitesinin yayına girmesiyle hayata geçti. Geliştiriciler Türkiye’deki oyun geliştirme fırsatlarını ve geliştiricilere verilen destekleri bu adresten öğrenebilecekler.

Türkiye’nin bağımsız oyun geliştiricilerine verdiği güçlü desteğin tüm dünyada duyulmasına hizmet edecek kampanyada TOGED ve TYDTA’nın yanı sıra ODTÜ Teknokent ve Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği (Turkish Electro Technology - TET) de destekleriyle yer alıyorlar.

Turkey Loves Indies, dünyanın her yerindeki bağımsız oyun geliştiricilerine hayallerindeki oyunu yaratma şansını vermeyi ve ülkemizde bağımsız geliştiricilere verilen destekleri vurgulayarak diğer ülkeler için bir örnek teşkil etmeyi hedefliyor.

Geliştiriciler siteyi ziyaret ederek, ülkemizdeki oyun geliştirme fırsatları hakkında bilgi alabilecek ve Türkiye’deki pek çok kuruluşun bağımsız oyun geliştiricilerine sunduğu kapsamlı destekler ile bu destek programlarından nasıl faydalanabileceklerini öğrenebilecekler.

Kampanyanın daha geniş kitlelere duyurulması amacıyla gamescom 2016’nın partner ülkesi olan Türkiye, gamescom öncesi gerçekleşecek iki organizasyonun da sponsorluğunu üstlendi. Bunlardan ilki, her yaştan oyun geliştirme meraklılarını bir araya getiren Respawn, diğeri ise profesyonel oyun geliştiricilerine yönelik Game Developers Conference (GDC) Europe.

Turkey Loves Indies kampanyası hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.turkeylovesindies.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi bağımsız oyun geliştiricilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor