Özel Eğitim Platformu Preply Türkiye Pazarına Girmeye Hazırlanıyor!

Uluslararası özel eğitim platformu Preply, uluslararası girişim fonları ve melek yatırımcılar tarafından yönetilen Series Seed turunda 1.3 milyon dolar yatırım aldı. Detaylar haberimizde..

Uluslararası özel eğitim platformu Preply, uluslararası girişim fonları ve melek yatırımcılar tarafından yönetilen Series Seed turunda 1.3 milyon dolar yatırım aldı.

Kullanıcılarının; yabancı diller, bilim dalları, beşeri bilimler ve çeşitli hobilerine yönelik konularda online ve yerel özel eğitmenleri bulmasını sağlayan Preply, uluslararası girişim fonları ve melek yatırımcılar tarafından yönetilen Series Seed turunda 1.3 milyon dolar yatırım alarak büyümeyi sürdürüyor. 2013 yılında Ukrayna'nın başkenti Kiev'de kurulan Preply; Polonya, Ukrayna, Rusya, Meksika ve Brezilya pazarlarında aktif olarak faaliyet gösteriyor. 25 bin özel eğitmenin, 70 bin öğrenciye hizmet sunduğu Preply aracılığıyla 27 farklı dilde her ay 10 bin saat ders yapılıyor. Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Preply, eş zamanlı olarak Almanya, Birleşik Krallık ve İspanya’da da faaliyetlerine başlamayı planlıyor.

Hızlı Büyüme Dikkatleri Üzerine Çekti

2015'ten bu yana çekirdek takımını 5'e, gelirlerini de 10'a katlayan Preply'nin bu başarısı birçok yatırımcının da dikkatini çekiyor. Destekleyen yatırımcıların ve girişim fonlarının daha iyi bir dünya için eğitime yatırım yaptığına dikkat çeken Preply Kurucu Ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Kirill Bigai sözlerini şöyle sürdürdü; “Yeni ortaklarımızın yanı sıra Preply takımını ve topluluğunu da takdir ediyorum. Aldığımız 1.3 milyon dolarlık yatırım, eğitim sektöründe verdiğimiz yenilikçi hizmetin mükemmelliğini kanıtlıyor.”

Yatırımcılar Preply'ı Desteklemekten Memnun

Özel eğitim pazarının çok büyük olduğunu ve hala tüm dünyayı kapsamadığını belirten Preply yatırımcılarından DocPlanner.com’un Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mariusz Gralewski, “Özel eğitim pazarı çok büyük ve hala tüm dünyaya yayılmadı. Ben Preply’ın gelişimini yıllık olarak gözlemlerken başarılı olduklarını fark ettim. Bu şirketin küresel pazarda daha iyi bir noktada olmak için doğru girişimci kadrosuna sahip olduğuna inanıyorum” diye belirtti.

Grupa Pracuj’un Yönetim Kurulu Başkanı Przemysław Gacek, “Özel eğitim hizmetleri, öğretmenler ve öğrenciler için apaçık değer sağladığı halde hala küresel pazarda pek kullanılmıyor. Kirill Bigai ve onun Preply yönetim takımının platformun kullanımı basit ve fırsatlarla zengin bir yer olması konusunda ısrarlı olması başarılı olmalarını sağlıyor" dedi.

Booking.com’un 2003-2012 dönemi Pazarlama Şefi Arthur Kosten, "Hızla değişen dünyada sürekli eğitim alarak kendini geliştirmek çok önemli. Özel eğitim almak, yeni beceriler öğrenmenin harika yolu, fakat bu çok parçalanmış bir pazar. Özel öğretmen bulmak, rezervasyon yapmak ve dersleri planlamak çok zor. Preply bu sorunları çözüyor. Preply takımı çok harika bir ürün yaptı ve birçok ülkede başarı kazanabileceklerini kanıtladı. Ben Preply’ı sonraki seviyeye taşımada onlarla ortaklık yapacağım için heyecanlanıyorum” şeklinde konuştu.

Series Seed turunda Preply yatırımcıları:

 • Mariusz Gralewski (DocPlanner) Melek Yatırımcı, Polonya
 • Przemysław Gacek (Grupa Pracuj) Melek Yatırımcı, Polonya
 • Arthur Kosten, (Booking.com 2003-2012), Melek Yatırımcı, Hollanda
 • HedgeHog Fund, Polonya
 • RTAVentures VC, Polonya
 • Xevin Investments, Polonya
 • Digital Future, Ukrayna
 • SMRK Ukrayna
 • Techstars, ABD/Almanya

Preply hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.preply.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.381 kişi okudu.
Kategori: Tanıtım Haberi, Uluslararası / Global, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
 •   Yorum  
 •   Önizle  
Yükleniyor