Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
4. Sanayi Devrimi Genç Türkiye Zirvesi’nde Konuşuldu!

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Bilim, Sanayii ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye İhracatçılar Meclisi stratejik ortaklığında, “Türkiye’nin Geleceği, Bilgi Gençliği” ana teması ile bu yıl 4. kez düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi.

Yıldız Teknik Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, 4.’sü düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi’nde Türkiye’nin 81 ili ve komşu ülkelerden binlerce genci misafir etmenin kendileri için büyük bir şeref ve onur olduğunu aktardı.

“Faydalı Ürün Yoksa İnovasyondan Bahsedilemez”

Konuşmasını “Bilim” başlıklı bir sunum eşliğinde gerçekleştiren Rektör Yüksek, dünyadaki değişimin olmazsa olmaz unsurlarının bilim, teknoloji ve insan olduğunu aktardı. Ar-Ge, girişimcilik ve inovasyonun da başarının sırrı olduğunu aktardı.

İnovasyonun yeni fikirleri değer yaratan çıktıları dönüştürme süreci olduğuna işaret eden Rektör Yüksek, bir fikrin yada çalışmanın faydalı ürüne dönüşmemesi halinde gerçek anlamda bir inovasyondan bahsedilemeyeceğini vurguladı.

İnovasyon ve Ar-Ge’de üniversite sanayi işbirliğinin olmazsa olmaz bir faktör olduğunu ifade eden Yüksek,, 2000’li yıllarda başlayan destekler ile teknoparklar, Ar-Ge merkezleri ve üniversite sanayi işbirliği anlamında önemli bir süreç başladığını ve hızlı bir şekilde devam ettiğini anlattı.

Genç Türkiye Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.gencturkiyezirvesi.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yıldız TTO kaynaklı haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız