7.Boğaziçi Zirvesi 90 Ülkeden 1500 İş İnsanını Ağırlayacak!

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından her yıl düzenlenen “Boğaziçi Zirvesi”nin 7’ncisi 29 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında İstanbul Four Seasons Otel’de gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından her yıl düzenlenen “Boğaziçi Zirvesi”nin 7’ncisi 29 Kasım – 1 Aralık tarihleri arasında İstanbul Four Seasons Otel’de gerçekleştirilecek.

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenecek olan ve bugüne kadar yaklaşık 7 bin 500 iş insanını İstanbul’da ağırlayan “Boğaziçi Zirvesi” bu yıl 90 ülkeden yaklaşık 1500 iş insanı ve konuşmacıyı ağırlayacak. Bankacılık ve Finans, Telekomünikasyon, IT, Enerji, İnşaat ve Ulaştırma sektörlerinde gerçekleştirilecek görüşmelerle yeni iş fırsatlarının adresi olacak “Boğaziçi Zirvesi”, düzenlenecek 15 panelle de “Spor Endüstrisinin Geleceği”nden “Akıllı Şehirler ve Yönetimi”ne kadar birçok konuda katılımcıları bilgilendirecek.

İstanbul Four Seasons Otel’de gerçekleştirilecek olan “Boğaziçi Zirvesi” için geçtiğimiz yılki zirveden beri 20 ülkede çalışmalar yaptıklarını belirten Uluslararası İş Birliği Platformu(UİP) Kurucusu Cengiz Özgencil, “Boğaziçi Zirvesi her geçen yıl güçlenerek büyüyen ve sadece bölgeye değil Dünya’ya hitap eden bir etkinlik. Bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Boğaziçi Zirvesi, mevcut ekonomik ve sosyal sorunları çözmek için bugünün ve yarının liderleri için bir toplanma noktası haline geldi. Devlet, girişimciler, iş adamları ve kanaat önderleri özel bir odaklanmayla, mevcut sorunları, potansiyel çözüm ve gelecekteki fırsatları tartışmak için bir araya gelecek. Bu geçtiğimiz sene içerisinde zirveyi daha da güçlendirebilmek adına İngiltere’de Lordlar Kamarası, Suudi Arabistan’da Prensler ve CEO’lar ile, Fas, Ürdün, Lübnan, İtalya, Fransa gibi ülkelerde Dünya’ya yön veren kişiler ile zirveye davet etmek için bir araya geldik. Zirve’nin bu seneki odak ülkesini petrol fiyatlarının düşmesiyle özel sektör yatırımlarına daha çok ağırlık vermeye başlayan Suudi Arabistan olarak belirledik” diye konuştu.

Cengiz Özgencil, Zirve’nin 7 yıldan beri işbirliği gerçekleştirdikleri çözüm ortaklarının, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP), Dünya Bankası, Oxford Üniversitesi, Ürdün’den TAG Organizasyon, Körfez Bölgesi’nden GOIC ve İSWEN gibi uluslararası kuruluşların olduğunu belirtti.

Boğaziçi Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.bogazicizirvesi.org ve www.uipistanbul.org web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 14.647 kişi okudu.
Kategori: Etkinlik, Uluslararası
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor