TEB, TÜBİTAK’ın BİGG Programı’na 2. Dönem Başvuruları Bekliyor!

Yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmaya ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren Türk Ekonomi Bankası (TEB), TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında 2. dönem başvurularını bekliyor. Detaylar haberimizde..

Yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmaya ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren Türk Ekonomi Bankası (TEB), TÜBİTAK’ın Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında 2. dönem başvurularını bekliyor. TÜBİTAK’ın program kapsamında vereceği 150.000 TL hibeden yararlanmak isteyen girişimciler, 17 Haziran Cuma gününe kadar yenilikçi iş fikirleriyle programa başvuru yapabilecek.

Girişim Bankacılığı ile yenilikçi iş fikirlerini ekonomiye kazandırmaya ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmeye yönelik çalışmalarını sürdüren TEB, yenilikçi iş fikirlerine ‘Danışman Banka’ anlayışıyla ihtiyaç duydukları her konuda yol göstermeye devam ediyor. TEB Girişim Evi çatısı altında girişimcilere danışmanlıktan networkinge birçok konuda ücretsiz destekler sunan TEB, 17 uygulayıcı kuruluş arasında yer alan tek banka olarak TÜBİTAK’ın Genç Girişim (BİGG) Programı kapsamında bu yıl da girişimcilerin başvurularını kabul ediyor. TÜBİTAK’ın BIGG ile vereceği 150.000 TL hibeden yararlanmak isteyen girişimciler başvurularını 17 Haziran Cuma gününe kadar iletebilecek.

TEB’in Programından Yararlanan 15 Girişimci TÜBİTAK’tan Hibe Aldı

2015 yılında BiGG TEB Girişim Evi StepUP Programı’nı hayata geçiren TEB, 900 ün üzerinde başvuru arasından kabul edilen 80 girişimciye Kişisel Gelişim Eğitimleri, Girişimcilik Eğitimleri, Teknik Eğitimler ve Uygulama olmak üzere dört ana modülde mentorluk desteği verdi. 21 günlük eğitim sürecinin ardından seçilen 38 girişimcinin iş planları BiGG jürisi tarafından değerlendirildi. Jüri değerlendirmesinin ardından TÜBİTAK, TEB’in yönlendirdiği 9’u İstanbul’dan, 4’ü İzmir’den, 1’i Antalya’dan ve 1’i Ankara’dan olmak üzere 15 girişimciye 150.000 TL’ye kadar geri ödemesiz hibe desteği vermeye karar verdi.

BiGG TEB Girişim Evi StepUP Programı ile girişimciler, TEB’in melek yatırımcılar, kurumsal ve özel bankacılık müşterileri ve iş ortaklarının dahil olduğu network havuzu ve piyasa bilgisinden faydalanma imkanına da sahip oluyor. Başvurusu kabul edilen tüm girişimcilerin fikir ve projelerine başlangıç aşamasından dünyaya açılmasına kadar 360 derece destek sunan TEB, projelerin ticarileştirilmesi öncesinde network kurulmasını sağlayarak piyasa koşullarına karşı dayanıklılığını tespit etme, geniş müşteri kitlesi sayesinde ücretsiz reklam yapma, farklı disiplinlerden kitlelere ulaşarak iş fikirlerini değerlendirme avantajı da sağlıyor.

Programı başarıyla tamamlayıp ilk aşamayı geçen girişimciler, Anadolu’nun çeşitli illerine yayılan TİM-TEB Girişim Evleri’nin de bir parçası olarak, ihracat potansiyeli bulunan teknolojik ve katma değeri yüksek girişimciler arasında yer alma şansı elde edecek. TEB Özel Melek Yatırım Platformu yatırımcıları ve TİM üyesi sanayicilerle buluşup projelerine yatırım ve müşteri bulma imkanına erişebilecek.

Bireysel Genç Girişim (BİGG) Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.teblegirisim.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 18.608 kişi okudu.
Kategori: Girişimci Destekleri, Yarışma, Girişimcilik Ekosistemi
Yazar Emine Ertaş Hakkında
Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yapan Ertaş, aldığı iş hayatına akademisyen olarak devam etme kararı ile Şubat 2020 itibairyle Beykent Üniversitesi Lojistik Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak çalışıyor.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor