Finansal Teknoloji Şirketleri İnovasyon Kampına Davetli!

ING Bank dünyada faaliyet gösterdiği tüm pazarlardaki yeni kurulmuş finansal teknoloji (Fintech) şirketlerini, projelerini büyütmek ve inovasyon fikirlerini gerçek ürünlere dönüştürmek için inovasyon kampına davet ediyor. Detaylar haberimizde..

ING Bank dünyada faaliyet gösterdiği tüm pazarlardaki yeni kurulmuş finansal teknoloji (Fintech) şirketlerini, projelerini büyütmek ve inovasyon fikirlerini gerçek ürünlere dönüştürmek için inovasyon kampına davet ediyor.

ING Grubu, genel merkezinin bulunduğu Hollanda’nın Amsterdam kentinde kurulu İnovasyon Stüdyosu aracılığıyla, faaliyet gösterdiği 40 ülkedeki finansal teknoloji şirketlerine beraber büyüme çağrısında bulunuyor. ING Grubu İnovasyon Stüdyosu yapılanmasının seçeceği Fintech start-up şirketleri projelerini geliştirmek için 6 ay boyunca finansal destek alacak, eğitimlere katılacak ve dünyanın dört tarafından meslektaşlarıyla beraber çalışabilme imkanına sahip olacak.

ING, seçilecek şirkete finansal yatırım yapmanın yanı sıra projede yer alacak ekibe küresel bilgi kaynaklarını açacak, mentorluk hizmetleri ve kapsamlı eğitim programları da sunacak. ING’nin Amsterdam’daki İnovasyon Stüdyosu’nda yapılacak çalışma boyunca dünyanın dört bir tarafından seçilmiş ekipler, birbirleriyle beraber çalışabilme ve fikir alışverişi imkanına da sahip olacaklar.

ING Bank Türkiye Operasyon ve Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Görkem Köseoğlu, “ING olarak kendimizi bankacılık lisansına sahip teknoloji şirketi olarak tanımlıyoruz. Bu anlamda Fintech’lerle çok yakından ilgileniyor, Türkiye’de ve dünyada yatırım yapıp beraber büyüyebileceğimiz yeni nesil girişimciler arıyoruz. Hollanda’daki İnovasyon Stüdyomuz da geleceğin ninjalarını arıyor. Fikrine ve ekibine güvenen tüm Türk Fintech girişimcilerini bu beraber büyüme fırsatına katılmaya davet ediyoruz. Türkiye’den çıkacak bir yeni nesil finans çözümünün daha dünyaya örnek olduğunu görebilmek istiyoruz” dedi.

ING, seçilecek şirketlere 50.000 €’ya varan bir yatırım yapacak ve Yalın Yeni Girişim (Lean Startup), Tasarım Düşüncesi (Design Thinking), Büyüme Hacking (Growth Hacking) gibi konularda atölye çalışmaları düzenleyecek. 30’u aşkın mentor üzerinden ödeme sistemleri, hukuk, ticari riskler, müşteri datası gibi bankacılığa özel alanlarda danışmanlık verecek. Ekipler, ING’nin İnovasyon Stüdyosu’nda dünyanın farklı bölgelerinden gelecek meslektaşlarıyla çok uluslu bir çalışma ortamını da deneyimleyebilecek.

Projeye başvurular www.innovationstudio.ninja sitesinden 27 Mayıs’a kadar kabul edilecek. 6 aylık çalışma ise 5 Eylül 2016 ile 24 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor