Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Borsa İstanbul "DevOpsDays" İle Bir İlke Ev Sahipliği Yapıyor!

İlki 2009 yılında Belçika’da gerçekleştirilen ve kısa zamanda tüm dünyaya yayılan DevOpsDays, 3-4 Haziran tarihlerinde Borsa İstanbul ev sahipliğinde ilk kez Türkiye’de düzenlenecek.

2015 yılında 3 kıtada, 11 ülkede, 22 şehirde gerçekleştirilen DevOps Days etkinlikleri, bu yıl ise aralarında İstanbul’un da bulunduğu 24 şehirde yapılıyor.

Yazılım geliştirici ve sistem yöneticilerini farklı bir platformda bir araya getirip, birlikte ve daha verimli çalışmalarını sağlayan bir felsefe ve yöntem olan DevOps için 2009 yılından beri düzenlenen DevOpsDays, bu sene Borsa İstanbul ev sahipliğinde ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği BISTECH dönüşümü ile ileri düzeyde yazılım teknolojileri geliştirme, ihraç etme ve dünyada bu alanda rekabetçi bir firma olma yolunda ilerleyen Borsa İstanbul, ev sahipliğini üstlendiği DevOpsDays ile Türkiye’de ulusal yazılım sektörüne içerik ve fikir önderliği yapacak.

Teknik bir konferans olan DevOpsDays, kariyerinin başındaki yazılımcılardan üst düzey yöneticilere kadar yazılım ile ilgilenen herkese hitap eden bir etkinlik. Çoğu konferans ve seminerden farklı bir formatı olan DevOpsDays etkinliği yazılım alanında yapılacak teknik sunumların yanısıra konuşmaları ve konuları katılımcılar tarafından belirlenecek çoklu açık alan oturumlarını da içerecek. Bu format ile bu alanda çalışan uzmanların bir araya gelerek en son teknolojilerle ilgili deneyim ve bilgilerini paylaşması, böylelikle ulusal ve uluslararası bilgi seviyesinin artırılması amaçlanıyor.

Aynı zamanda, DevOps Days etkinliğinin ilk kez Türkiye’de düzenleniyor olması nedeniyle 3 Haziran tarihinde Borsa İstanbul’da bir gong töreni düzenlenecek.

3-4 Haziran 2016 tarihlerinde Borsa İstanbul Emirgan Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan 1. İstanbul DevOpsDays, ülkedeki tüm yazılım ve operasyon uzmanlarını bekliyor.

1. İstanbul DevOpsDays hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.borsaistanbul.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi yazılım ve operasyon uzmanları başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 13.197 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Etkinlikler, Ulusal
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız