Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Doğru Ortak Nasıl Bulunur? İşte Size Üç Altın Kural!

Küçük ve orta ölçekli işletmeler için bulut tabanlı ön muhasebe programı Paraşüt'ün Kurucu Ortağı Sean X. Yu, girişimciler için doğru ortağı bulmanın püf noktalarını paylaşıyor. İş hayalinizi hayata geçirdiniz veya geçirmek için elinizden geleni yapıyorsunuz. Peki, bu meşakkatli yolculukta yanınızda kimler olacak ya da kimse olmalı mı?

Bir işi kurmak da büyütmek de kolay değil. Pek çok işi gerçekleştirmek, farklı yetenek ve becerilere sahip insanların bir arada çalışmasını gerektiriyor. İstatistiklere göre en başarılı start-uplar 2-3 ortakla kurulanlar. Sadece stresi paylaşmak bile ortaklarınızın olması için önemli bir neden. İşte ortaklara neden ihtiyaç olunduğu konusunda ikna olmayanlar için fikirlerini değiştirebilecek nedenler.

1) Kendi zayıf ve güçlü yönlerinizi iyi tanımlayın ki sizi kimin tamamlayacağını bilin

Ortaklarınızla birlikte çalışırken doğal akış içinde uyumu yakalayın ve ortak bir hedefe kitlenin. Silikon Vadisi’ni kendinize örnek alıp, start uplarla ilgili her şeyi araştırarak öğrenebilirsiniz. Rollerinizi her bir ortağın güçlü yönlerine göre belirleyerek daha çok iş çıkarabilirsiniz. Birbirinizin fikirleri üzerine çalışarak herkesin diğerlerinden bir şeyler öğrenmesini sağlayabilirsiniz.

2) Ekibinizin birlikte çalışma becerisini test edin, aranızda doğal bir uyum olduğundan emin olun

İyi bir ekip kurmanın birinci kuralı bu ekibin unsurlarını seçebileceğiniz geniş bir sosyal çevrenizin olması. Eğer iyi bir çevreye sahipseniz, iyi ve başarılı insanlarla çalışırsınız. Benim girişimcilik serüvenimde tanıştığım insanların büyük faydasını gördüm. Fakat sadece bu yeterli değil. Ekibinizle ya da ekibinize katacağınız yeni arkadaşınızla işe koyulmadan önce mutlaka, küçük de olsa, bir proje üzerinde çalışın.

3) Toplantılara, konferanslara, etkinliklere katılın ve harika insanlara tanışarak networkünüzü inşa edin

Farkı yaratanın doğru ekip olduğuna inanın. Eğer başarılı bir takım kurmak istiyorsanız ilk işiniz doğru ortakları bulmak olmalı. Network çalışmalarınıza küçük işletme sahipleri ve girişimciler için her ay düzenlediğimiz ücretsiz eğitimlere katılarak başlayabilirsiniz.

Haberimizi ortaklık kurmayı düşünen girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 29.181 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Analiz / Yorum, Girişimci Rehberi, Girişimci Röportajları
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız