Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
TASAM ve GURA Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı!

Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi TASAM ve Küresel Birleşik Araştırmalar Merkezi GURA (Global United Centre for Research and Analysis) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Merkez ofisi İngiltere ve Suudi Arabistan Krallığı’nda olan Küresel Birleşik Araştırmalar Merkezi GURA ile Türk Asya Stratejik Araştırmalar Merkezi TASAM arasında varılan işbirliği mutabakatına göre; her iki kurum da “uzmanlık alanlarında birlikte proje ve programlar yürütmek”, “yatırımlar ile stratejik, sektörel, finansal konularda birlikte danışmanlık hizmetleri sağlamak” vb. müşterek çalışma alanlarında işbirliği yapmak üzere bir anlaşma yaptılar.

29 Nisan 2016 tarihinde Hatay’da gerçekleştirilen anlaşmayı TASAM Başkanı Süleyman Şensoy ve GURA Başkanı Prenses Basmah Bint Saud Bin Abdul Aziz Al Saud imzaladılar. Üç yıl süreyle geçerli olacak anlaşma taraflar mutabık kaldıkça geçerliliğini sürdürecek.

“TASAM ve GURA Büyük Potansiyel'in Sinerjisi Olacak”

TASAM Başkanı Süleyman Şensoy yaptıkları anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada; GURA Başkanı Prenses Basmah Bint Saud’un TASAM’ın düzenlediği birçok etkinliğe katılarak değerli görüşleri ile katkı verdiğini söyledi. Başkan Şensoy; “Bu anlaşma ile gelişecek işbirliği, 2030 projeksiyonuna sahip Suudi Arabistan ve 2023-2053 vizyonuna sahip Türkiye ilişkilerine hem ikili ve çok taraflı başlıklarda hem de ortak yatırımların ve fırsatların yönetiminde büyük sinerji sağlayacaktır” dedi.

TASAM hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tasam.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 12.315 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: KAMU, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız