Online Fikir ve Girişimcilik Yarışması FikrimProjem Başvurularınızı Bekliyor!

Kadir Has iNEO Kuluçka Merkezi ve Kadir Has Üniversitesi GİLT işbirliğiyle geliştirilen Türkiye’nin ilk “Online Fikir ve Girişimcilik Yarışması fikrimprojem.com”, internet ortamında 16 Mayıs’ta başladı. Son başvuru tarihi 6 Haziran. Başvuru detayları haberimizde..

Kadir Has iNEO Kuluçka Merkezi ve Kadir Has Üniversitesi Girişimci İnovatif Lider Takımı (GİLT) işbirliğiyle geliştirilen Türkiye’nin ilk “Online Fikir ve Girişimcilik Yarışması fikrimprojem.com”, internet ortamında 16 Mayıs’ta başlıyor. Yarışmada başarılı olan yeni iş fikirleri, hayata geçirilme şansı yakalayacak.

Kadir Has Üniversitesi’nin “yeni nesil üniversite” vizyonu doğrultusunda kurulan Kadir Has iNEO Kuluçka Merkezi ile Kadir Has Üniversitesi Girişimci İnovatif Liderler Takımı (GİLT) tarafından ortaklaşa organize edilen “fikrimprojem.com”, 16 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kazanan Fikirler Hayata Geçme İmkanı Bulacak

Üniversite ve lise öğrencileri öncelikli olmak kaydıyla herkese açık olarak online ortamda ve “Finansal Teknolojiler”, “Perakende”, “Akıllı Şehirler” ve “Telekom/Mobil Teknolojiler” şeklinde belirlenen dört kategoride düzenlenen yarışmada ticari değer ve fayda oluşturmak amacıyla öğrencilerin, akademinin ve sektörün yenilikçi fikirleri birlikte geliştirmesi için bir platform sağlanması amaçlanıyor.

Üç hafta devam edecek olan yarışma sonunda, her kategoriden en yüksek oy alan fikirler arasından Seçim Komitesi en başarılı bulduğu 3’er fikri seçecek ve toplamda 12 fikir ödül alıp bir sonraki adıma geçmeye hak kazanacak. Bir sonraki adımda ise seçilen fikirler çevresinde yaz aylarından takımlar kurulacak, özel sektör ve akademinin desteği ile fikirlerin hayata geçirilmesi için çalışılacak.

100’den Fazla Yeni İş Fikri

500’den fazla katılımcının ve 100’den fazla iş fikrinin katılması beklenen “Online Fikir ve Girişimcilik Yarışması” sürecinde isteyen herkes, iş fikirleri hakkında yorum yaparak, oy vererek fikirlerin gelişmesine destek olabiliyor.

Unutmayın: son başvuru tarihi 6 Haziran 2016.

“Online Fikir ve Girişimcilik Yarışması” hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.khasineotto.com web adresini ziyaret edebilir, sorularınızı ise yarisma@khasineotto.com e-posta adresine mail atabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor