Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
STK’lar KOBİ’lerin Proje Kabiliyetlerini Geliştirmeye Katkı Sağlamalı!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık; “Sivil toplum örgütlerine sesleniyorum; ne olur şu KOBİ’lere proje yeteneği kazandıracak mekanizmaları devreye alın. Biz size eğitim, danışmanlık desteği, maddi destek verelim. Ama şu KOBİ’lere proje yeteneği kazandıralım. Bunu yapmazsak hangi desteği verirsek verelim geçici olur.” dedi.

KOSGEB, TOBB ve TOSYÖV işbirliğinde düzenlenen 12.KOBİ Zirvesi İstanbul’da Dedeman Otel’de yapıldı. 12.KOBİ Zirvesi'nde konuşan Fikri Işık; Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99’unun KOBİ olduğunu belirterek istihdamın yüzde 75,8’ini KOBİ’lerin sağladığını, ihracatın yüzde 56’dan fazlasını KOBİ’lerin yaptığını söyledi.

KOBİ’lerin toplumsal faaliyetlerinin kılcal damarı, ekonominin bel kemiği olduğunu ifade eden Işık, Türkiye’nin son 13 yılda kaydettiği ilerlemede aslan payının KOBİ’lerin olduğunu vurguladı.

Bakan Fikri Işık; KOSGEB olarak KOBİ’lere çok ciddi destek sağladıklarını belirterek, “Hükümet olarak 2016 bütçemizde KOSGEB bütçesi 3 katına çıktı. Ve bunun önemli bir kısmını girişimcilik destekleri alıyor.” dedi.

Türkiye’nin kaynak problemi olmadığını belirten Işık; Türkiye’nin verilen kaynakların etkin ve efektif kullanılması konusunda birikim eksikliği olduğunu kaydetti. Sivil Toplum Örgütleri’nin KOBİ’lere proje yeteneği kazandırma konusunda seferberlik ilan etmesi gerektiğini de ekledi.

KOBİ’lerin dünya ile rekabet etme konusunda hızla ilerlediğini belirten Işık, KOBİ’lerin nitelikli olmasını ve kurumsallaşmasını istediklerini dile getirdi. “KOSGEB’de KOBİ’lerimizin kurumsallaşması için destek var. Bundan yararlanmanızı istiyoruz. KOBİ’lerimizin özellikle markalaşmaya yönelmesi lazım. Artık markalaşma dünyada katma değeri yüksek ürün için ürünün kalitesi kadar önemli hale geldi.” dedi.

Haberin devamını okumak için: http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/5727/fikri-isik-kobiler-ile-ilgili-sivil-toplum-kuruluslarina-seslendi

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 8.217 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Etkinlikler, KAMU, Kobiler İçin, Ulusal
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız