Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
3B Baskı Teknolojileri Tüm Detaylarıyla Uluslararası Sempozyum'da!

Son yıllarda adını sık sık duyduğumuz ve oldukça ilgi gören 3D yazıcılarda üç boyutlu baskı teknolojileri, günlük yaşamda kullanılabilecek birçok ürünün tasarlanarak hayatımıza entegre edilmesini sağlıyor. Tasarım ve yapılabilecekler konusunda, sınırların olmadığı bir dünya yaratan yazıcılar ile banyo seramiğinden implant dişlere, protez kollardan otomotiv yedek parçalarına kadar birçok alanda ürünün 3 boyutlu çıktısı alınabiliyor.

Pazarın büyüklüğünün farkında olan Demos Fuarcılık, ‘3D Print Expo Turkey’ fuarı ile eş zamanlı olarak “3B Baskı Teknolojileri Uluslararası Sempozyumu”nu 5-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Pullman Otel’de organize ediyor.

Başta makine ve otomotiv sanayine olmak üzere inşaat-yapı, sağlık ve kozmetik sektörlerine büyük hareket getirecek “3D Print Expo”; Marmara Üniversitesi, Kayseri Erciyes Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Karabük Üniversitesinin desteğiyle 3 boyutlu baskı teknolojilerinin konuşulacağı “3B Baskı Teknolojileri Uluslararası Sempozyumu” ile eş zamanlı başlıyor. Demos Fuarcılık tarafından 5-7 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar ve uluslararası nitelikteki sempozyum; makine üreticilerinin, otomotiv imalat ve yan sanayicilerinin yanı sıra doktorların, mimarların ve inşaat mühendislerinin de yoğun ilgisini çekecek.

Diş İmplantı Artık 3 Boyutlu Yazıcılardan da Basılabilecek

1980’li yıllarda temelleri atılmış olan, 3D baskı teknolojisi 2000'li yıllardan itibaren ulaşılabilir hale geldi. Var olan her nesneyi bir çeşit 'klonlama' özelliğine sahip olan bu teknoloji, bilim adamları tarafından zamanla geliştirilerek 21.yüzyılın en iyi icatlarından biri oldu.

3B yazıcılarda üç boyutlu baskı teknolojileri; giyimde, sağlık sektöründe, makine üretiminde, otomotiv sanayinde, yapı işlerinde, aksesuar, ayakkabı tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım, eğitim alanında, bilimsel çalışmalarda vb. birçok alanda kullanılıyor.

Uluslararası nitelikte organize edilen sempozyumda öne çıkan başlıklar ise şöyle;

  • Kişiye Özel Refleksoloji Tabanlıkların Tasarımı,
  • 3B Yazıcı ile Kişiye Özgü İmplant Tasarımı ve Üretilmesi,
  • 3 Boyutlu Yazıcı Tasarımı ve Ürün Testi,
  • Profesyonel Makyaj Alanında 3B Baskı Teknolojilerinin Kullanımı,
  • Yaş Pasta Süslemeleri İçin 3B Yazıcı Tasarımı ve Prototipi,
  • Silah Mekanik Sistemleri İçin 3B Eğitim Modellerinin Geliştirilmesi

Türkiye’de de bu konunun üzerine düşen birçok firma var. Demos fuarcılık da teknolojinin gelişimi ve sektörün büyümesi amacı ile Türkiye’de ilk kez ‘3B Baskı Teknolojileri Uluslararası Sempozyumu’nu düzenleyerek yurt içi, yurt dışı sektör temsilcilerini ve alanında uzman akademisyenleri bir araya getiriyor. Sempozyumu takip etmek isteyenler biletlerini Biletix’ten alabilecekler.

“3B Baskı Teknolojileri Uluslararası Sempozyumu” hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.3dexpoturkey.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 12.018 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Etkinlikler, Trend / Yükselen Değer, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız