"2023 ve Ötesi: Akıllı Üretim, Verimli Devlet” Konuları Antalya'da İşleniyor

TBD Kamu-BİB’18, Ülkemizin Bilgi Toplumuna Dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 2023 ve Ötesi: “Akıllı Üretim, Verimli Devlet” ana teması ile 19-22 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya Xanadu Otel’de gerçekleştirilecek. Detaylar haberimizde..

TBD Kamu-BİB’18, Ülkemizin Bilgi Toplumuna Dönüşüm çalışmaları çerçevesinde 2023 ve Ötesi: “Akıllı Üretim, Verimli Devlet” ana teması ile 19-22 Mayıs 2016 tarihlerinde Antalya Xanadu Otel’de gerçekleştirilecek.

TBD Kamu-BİB’18 Çalışma Grupları:

  • Kamu Verisi Kullanılarak Geliştirilen Akıllı Uygulamalar
  • Kamu Verisinin Paylaşılması Politika ve Mevzuatı
  • Kamu BT Projelerinin Yarattığı Ekonomik Değer
  • Büyük Veri Uygulamaları

Etkinlikte, öne çıkan ve katma değeri yüksek kamu projelerine yer verilecek olup, ülkemizin bilişimine yön veren davetli konuşmacıların katılacağı paneller düzenlenecek ve bu paneller öncesi TBD Kamu-BİB bünyesinde oluşturulan 4 çalışma grubu raporlarını sunacak. Her panelde kamu, üniversite ve özel sektör temsilcileri konu ile ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. Günümüzün en önemli teknolojisi durumunda olan “Büyük Veri” ayrı bir panelde ele alınacak ve yaptığı işlerle büyük veri teknolojileri konusunda öncü özel sektör temsilcilerinin politika belirleyici görüşleri paylaşılacak.

Her sene olduğu gibi bu sene de 400'ün üzerinde Kamu, Üniversite ve Özel Sektör Bilişim Merkezi Yöneticisi ile kamu üst düzey yetkilileri "TBD Kamu-BİB’18"e katılacak.

TBD Kamu-BİB’18 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.kamu-bib.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor