Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Türkiye’nin Tanıtımında STK’lar Önem Arz Ediyor!

Karadenizli İşadamları Derneği Başkanı ve Yönetimi, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi’nin makamında bir araya geldi. Ziyaret sırasında STK’ların önemine değinen Tüfenkçi, Türkiye’nin tanıtımı adına yapılan çalışmaları takdir etti. KAİAD Başkanı Murat Camadan ise Türkiye ekonomisi ile ilgili yaptığı açıklamada “2015’te yüzde 4 büyümeyi yakaladık. 2016 daha parlak bir yıl olacak. Ekonomimizin ayakları yere sağlam basıyor” dedi.

Karadenizli İşadamları Derneği (KAİAD) Başkanı Murat Camadan ve Yönetim Kurulu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi'yi makamında ziyaret etti. Bakan Tüfenkçi, sivil toplum kuruluşlarının Türkiye’nin yurtdışında tanıtımı için büyük önem taşıdığına vurgu yaptı. KAİAD’ın gündeme getirdiği ‘Karadeniz-Akdeniz Karayolu’ projesi hakkında bilgi paylaşan Tüfenkçi “Bu tür projeler ile ticaret seçeneklerimiz çeşitlenecek. Yine Ordu-Giresun Havalimanı, limanlar ve yeni sınır kapıları ile bölgesel olarak ekonomik kazanımların elde edilecek” dedi.

Son dönemde Türkiye’nin içinde geçtiği ortamın bazı kesimler tarafından yurtdışında karalama kampanyasına dönüştürüldüğünü söyleyen Tüfenkçi “Türkiye’nin imajı ve marka değeri KAİAD GİBİ sivil toplum kuruluşlarının yapacağı yurt içi ve yurt dışı tanıtım faaliyetleri ile düzelecek. Bu tür projeleri her zaman destekliyoruz” dedi.

KAİAD Başkanı Murat Camadan, Türkiye ekonomisinin 2015 yılında beklentilerin üzerinde bir büyüme yakaladığını belirterek “Türkiye geçen yıl yüzde 4’lük büyüme başarısı göstererek OECD ülkeleri arasında en hızlı büyüyen 4. ülke oldu. Yaşanan seçim süreçleri ve yakın coğrafyamızdaki kaos ortamına ragmen ekonominin ayakları yere sağlam basıyor. 2016 yılında da tahminlerin üzerinde bir büyüme rakamı yakalayacağımıza inanıyorum” dedi.

Haberimizi STK'larda görev alan okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 1.758 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: KAMU, Sivil Toplum Örgütleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız