Girişimciler, Hayal Kurmakla Kalmayın! CreateUp Başlıyor!

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Türkiye Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesi başladı. Proje, yaratıcı sektörler ile girişimcilik ekosistemlerini bir araya getiriyor. Detaylar haberimizde..

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Türkiye Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesi başladı. Proje, yaratıcı sektörler ile girişimcilik ekosistemlerini bir araya getiriyor.

Etkin girişimcileri destekleyen Endeavor, bu proje kapsamında yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren mevcut girişimciler ya da sektöründe değişim yaratacağına inandığı bir tasarım fikri olan üniversite mezunu girişimci adaylarına yönelik atölyeler yürütecek. Projeye yönelik başvurular 11 Nisan’a kadar devam ediyor.

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesinin açılışı 5 Nisan’da gerçekleşti.

CreateUp Nedir?

CreateUp projesi ile İstanbul’un yaratıcı sektörlerdeki girişimcilik ruhu ve becerisini arttırmak, yaratıcı sektörler ve girişimcilik ekosistemleri arasındaki diyaloğu arttırmak, dayanışma fırsatlarını tespit edip takibini sağlamak ve küresel ölçekte rekabet edebilecek yaratıcı girişimci kazandırmak amaçlanıyor. Proje kapsamında Nisan ve Mayıs aylarında yürütülecek toplam dört adet “Yaratıcı Girişimci Odaklı Atölyeler” ile ürün ve iş fikri oluşturulmasından iş modeli kanvasına, sunum tekniklerinden liderlik becerilerine ve networking tekniklerine kadar birçok konu katılımcılara sunuluyor.

Yaratıcı Sektörler CreateUp’da

Reklamcılık, sinema, müzik, video oyunları, yayıncılık, mimarlık, tasarım, sanat, el sanatları ve gösteri sanatları gibi yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren girişimcilerin yanı sıra sektörüyle ilgili değişim yaratacağına inandığı bir fikri olan girişimci adayları CreateUp’a başvuru yapabiliyor.

Başvuru Kriterleri

  • İstanbul’da ikamet eden, üniversite öğrencileri veya mezunları;
  • Ticarileştirmeye ve markalaşmaya uygun,
  • Ölçeklenebilir büyümeye açık,
  • Sürdürülebilir,
  • Yeni-istihdam yaratmaya elverişli yaratıcı ürün, hizmet, fikri olan veya geliştirmek isteyen girişimci veya girişimci adayları 11 Nisan’a kadar başvuru yapabiliyor.

Unutmayın, "CreateUp" projesinin son başvuru tarihi 11 Nisan 2016!

"CreateUp" hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.createup.co web adresini ziyaret edebilir, başvuru formuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor