Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Girişimciler, Hayal Kurmakla Kalmayın! CreateUp Başlıyor!

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Türkiye Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesi başladı. Proje, yaratıcı sektörler ile girişimcilik ekosistemlerini bir araya getiriyor.

Etkin girişimcileri destekleyen Endeavor, bu proje kapsamında yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren mevcut girişimciler ya da sektöründe değişim yaratacağına inandığı bir tasarım fikri olan üniversite mezunu girişimci adaylarına yönelik atölyeler yürütecek. Projeye yönelik başvurular 11 Nisan’a kadar devam ediyor.

Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Derneği’nin Girişimcilik Vakfı ortaklığında yürüttüğü ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın desteklediği "CreateUp" projesinin açılışı 5 Nisan’da gerçekleşti.

CreateUp Nedir?

CreateUp projesi ile İstanbul’un yaratıcı sektörlerdeki girişimcilik ruhu ve becerisini arttırmak, yaratıcı sektörler ve girişimcilik ekosistemleri arasındaki diyaloğu arttırmak, dayanışma fırsatlarını tespit edip takibini sağlamak ve küresel ölçekte rekabet edebilecek yaratıcı girişimci kazandırmak amaçlanıyor. Proje kapsamında Nisan ve Mayıs aylarında yürütülecek toplam dört adet “Yaratıcı Girişimci Odaklı Atölyeler” ile ürün ve iş fikri oluşturulmasından iş modeli kanvasına, sunum tekniklerinden liderlik becerilerine ve networking tekniklerine kadar birçok konu katılımcılara sunuluyor.

Yaratıcı Sektörler CreateUp’da

Reklamcılık, sinema, müzik, video oyunları, yayıncılık, mimarlık, tasarım, sanat, el sanatları ve gösteri sanatları gibi yaratıcı endüstrilerde faaliyet gösteren girişimcilerin yanı sıra sektörüyle ilgili değişim yaratacağına inandığı bir fikri olan girişimci adayları CreateUp’a başvuru yapabiliyor.

Başvuru Kriterleri

  • İstanbul’da ikamet eden, üniversite öğrencileri veya mezunları;
  • Ticarileştirmeye ve markalaşmaya uygun,
  • Ölçeklenebilir büyümeye açık,
  • Sürdürülebilir,
  • Yeni-istihdam yaratmaya elverişli yaratıcı ürün, hizmet, fikri olan veya geliştirmek isteyen girişimci veya girişimci adayları 11 Nisan’a kadar başvuru yapabiliyor.

Unutmayın, "CreateUp" projesinin son başvuru tarihi 11 Nisan 2016!

"CreateUp" hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.createup.co web adresini ziyaret edebilir, başvuru formuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.267 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Destek / Kredi / Hibe, Sivil Toplum Örgütleri
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız