“Kağıt Çamuru” Girişimcisine Tam 500.000 Euro’luk Yatırım Geldi!

ŞEHİR TTO’nun “Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı”na katılan EPISOME Biotech, yoğun çalışmalar sonucunda Diffusion Capital Partners tarafından 500.000 Euro yatırım almaya hak kazandı. Detaylar haberimizde..

ŞEHİR TTO’nun “Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı”na katılan EPISOME Biotech, yoğun çalışmalar sonucunda Diffusion Capital Partners tarafından 500.000 Euro yatırım almaya hak kazandı.

Episome Biotech, kağıt sanayisinin atığı ‘kağıt çamuru’nun güvenli bir şekilde bertaraf edilmesini ve yenilebilir enerji üretimi için biyogaz üretim tesislerinde kullanılabilir hale getirilmesini sağlıyor.

Teknoloji sahiplerinin ticarileştirme sürecini hızlandırmayı amaçlayan fon, yenilikçi ve erken aşamadaki teknolojik buluşları ve girişimcileri için hizmet veren ŞEHİR TTO, müşteri segmentini genişletmeye devam ediyor. Laboratuvar çalışmalarını küçük bir ekiple yürüten Episome, ürünün ticarileştirilebilmesi için finansman arayışına girerek Eylül 2015 itibariyle ŞEHİR TTO’nun Teknoloji Transferi Hızlandırıcı Programı’na katıldı. Program kapsamında ürün özelliklerini ve faydalarını artırarak müşteri segmentini genişleten Episome, ilk yatırım için Diffusion Capital Partners ile anlaşmaya vardı.

Kağıt Çamurundan Yenilenebilir Enerji

Dünyanın en kirletici 6. sektörü olan kağıt sanayisini dönüştürecek biyoenzimler geliştirmek için kurulan Episome, kağıt sanayisinin atığı ‘kağıt çamuru’nun güvenli bir şekilde bertaraf edilmesini ve yenilebilir enerji üretimi için biyogaz üretim tesislerinde kullanılabilir hale getirilmesini sağlıyor. Teknoloji odaklı girişimlere yatırımlar yapan Diffusion Capital Partners, Episome’ye ilk aşamada 100 bin Euro, prototipin ve üretim sistemlerinin yapılandırması sonrasında ise 400 bin Euro’luk bir yatırım yapacak.

Episome Biotech hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.episomebiotech.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor