Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
5. TET Ar-Ge Proje Baharı Etkinliği 6 Nisan’da Gerçekleştiriliyor!

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET) bu yıl 5.’sini düzenleyeceği Proje Baharı etkinlikleri 6 Nisan’da Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleşecek. Türkiye genelinde ‘Elektrik’, ‘Elektronik’ ve ‘Bilişim’ alanlarında başvurusu alınan toplam 509 proje arasından seçilen 115 proje, 6 Nisan’da yatırımcı, sanayici ve iş dünyasının karşısında görücüye çıkacak.

Elektrik Elektronik ve Hizmet İhracatçıları Birliği’nin (TET) 2012 yılında başlattığı TET Ar-Ge Proje Baharı’nın 5.si bu yıl Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlikte; elektrik, elektronik ve bilişim alanındaki toplam 509 proje arasından seçilen ve sergilenmeye değer görülen 115 proje gösterilecek.

Projeler; aralarında akademi dünyasının önemli isimlerinin yanı sıra sanayiciler ve iş dünyasından oluşan bir jüri tarafından seçildi.

  • Bilgi ve İletişim Teknolojisi Uygulamaları,
  • Çevre ve Enerji Verimliliği Uygulamaları,
  • Enerji Üretim,
  • İletim ve Dağıtımına Yönelik Uygulamalar
  • Diğer Elektrik Elektronik Uygulamaları

olmak üzere 4 farklı kategoride değerlendirilen projelerden başarılı bulunanlara toplamda 150.000 TL ödül verilecek.

TET Ar-Ge Proje Baharı, yeni ve uygulanabilir fikri olan girişimcileri yatırımcılarla buluşturuyor. Proje Baharı etkinliği girişimcilerin, sanayi, araştırma kurumu ve üniversitelerin ortak projeler geliştirmeleri için çalışıyor. Bunun yanı sıra üniversitelerin kuluçka merkezleriyle yoğun işbirliği içinde olan TET Ar-Ge Proje Baharı ekibi, Proje Pazarı’nda sergilenen projelerin ticarileştirilmesi için de yoğun çalışmalar yürütüyor.

Yeni teknolojik ve inovatif projelerin sergileneceği 6 Nisan’daki etkinlikte gün içerisinde, ‘Bir Girişimcinin Zihin Haritası’ başlıklı semineri ile Işık Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ali Beba konuşmacı olacak. ‘Kuluçka Merkezleri ve Yatırımcılar’ başlığında bir de panel yapılacak. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Melih Bulu’nun yaptığı Panele Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı, Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Yöneticisi İhsan Elgin, Lab-X Melek Yatırımcı Ağı Kurucu Fuat Sami ile Koç Kuluçka Merkezi Program Koordinatörü Fatih Akşener katılacak. Akşam gerçekleştirilecek olan ve Moderasyonu Serhat Çiçekoğlu tarafından gerçekleştirilecek olan Innovation and Cities zirvesinde ise Cambridge Innovation Center Genel Müdürü Marcus Fernhout, Illinois Science Coalition CEO’su Mark Harris, Microsoft Türkiye CTO’su Onur KOÇ ve Mabbly and Advisor TV Kurucu ortağı Adam Fridman konuşmacı olarak yer alacak.

Katılımın herkese açık olduğu TET Arge Proje Baharı hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.tetprojepazari.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız