Startup’ları Hızlandıracak Tecrübe ve 100 Bin TL Destek Hackquarters’tan!

Türkiye’deki girişimcileri hızlandırmak ve startup’lara profesyonel destek sunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Hackquarters, startup ekosistemini yakından tanıyan ekibi ve 100.000 TL’yi aşan ek destekleriyle, girişimcilerin projelerini hızla global lige yükseltecek. Detaylar haberimizde..

Türkiye’deki girişimcileri hızlandırmak ve startup’lara profesyonel destek sunmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Hackquarters, startup ekosistemini yakından tanıyan ekibi ve 100.000 TL’yi aşan ek destekleriyle, girişimcilerin projelerini hızla global lige yükseltecek.

Hackquarters, startup’ların yanlış iş modelleri, doğru müşterilere ulaşamama ve ürün bazında yapılan hatalar gibi değer kaybetme ve kapanmayla sona eren hikayelerini tersine çevirmeyi amaçlıyor. Hackquarters’ın (HQ) girişim hızlandırma programına katılan girişimler, böylelikle HQ’nün profesyonellerini bir nevi kendi takımlarına katıyor. Girişimcinin ekibiyle ürün, tasarım, pazarlama ve satış konularında bir arada çalışan Hackquarters, en az girişimci kadar önemsedikleri proje, ürün ve hizmetleri, en doğru ve en hızlı şekilde pazara sokmak için çalışmalar yapıyor.

Girişimcilere İlk Çekirdek Bütçe: 10.000 TL

Pazarlama noktasında 10.000 TL’lik bir çekirdek bütçe sunan Hackquarters, hukuk bürosu, muhasebeci, girişimciler için Kolektif House’da çalışılacak yer ile hibe ve yardımlar konusunda da yönlendirmeler yapıyor ve farklı konularda uzman mentorlarını girişimcilerle bir araya getiriyor. Doğru yönlendirmelerle hızla yol alan girişimler, potansiyellerini gerçekleştirme imkanına kavuşarak yalnızca Türkiye değil global arenada da görücüye çıkıyor.

100.000 TL’yi Aşan Önemli Ek Destek

100.000 TL’yi aşan ek bütçe ile girişimleri destekleyen Hackquarters bu kapsamda, startup’ları anlaşmalı olduğu Amazon, Facebook, Rackspace gibi dünya markalarının girişim destekleme programlarına da dahil ediyor. Böylelikle global şirketleşme ve destek bulma konularında da önemli bir mesafe katedilmiş oluyor.

Hackquarters aynı zamanda Hackers and Founders ve Lean Startup Circle gibi dünyada binlerce startup kurucusunun bulunduğu network’lerin de Türkiye ayağı konumunda. Böylece içerideki girişimler kendilerine benzeyen diğer şirketlerle de kolayca iletişime geçip yaşayabilecekleri zorluklara önceden önlemler alabiliyor. Böylece Hackquarters’a dahil olan girişimler, muhtemel sorunlara alınacak olan tedbirler ve platformdan gelen destek ve yönlendirmeler sayesinde hızla büyüyor ve yalnızca Türkiye’de değil global arenada da yatırım alacak konuma geliyor.

Hackquarters’ın kurucusu ve yöneticisi Kaan Akın, çalışma sistemlerini şöyle özetliyor: “Hackquarters olarak ülkemizdeki Startup’ların hem Türkiye hem de global arenada yatırım alabilmesi için mentorluk sunuyoruz. Hackquarters bünyesine dahil olan girişimler, alanında uzman personelimizden eksik oldukları konularda destek alıyor ve yatırım alabilecek kapasiteye hızla ulaştırılmaya çalışılıyorlar. Hackquarters periyodik olarak daha fazla girişimi hayata geçirebilmek için programa dahil olup, yatırım aldırılan girişimlerin %10'unu satın alıyor. Ayrıca girişim, talep ettiği takdirde %5’lik payını ilk değerlendirmesi üzerinden geri alabiliyor”.

Hackquarters hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz wwww.hackquarters.co web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 4.196 kişi okudu.
Kategori: Girişimci Destekleri, Uluslararası, Yatırım
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor