Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Kamu İle Bilişim Sektörü Ankara'da Bir Araya Geliyor!

Bilişim Zirvesi Etkinlik Şirketi, 23 Mart Çarşamba günü “Kamuda BT Yönetişimi Teknoloji Platformu” ve “Biyometri & Güvenlik Teknoloji Platformu” isimli 2 ayrı konferans dizisini Ankara Swissotel’de gerçekleştirecek.

Devlet kurumlarının üst düzey yetkilileri ve bilişim sektörünün önde gelen teknoloji firmaları, bir kez daha dikkat çeken projeleri, yatırımları konuşmak, paylaşmak için Ankara’da bir araya gelecek. Kamu ve özel sektor kurumlarından çok sayıda kişinin katılımcı olarak yer alacağı konferanslarda, kamu söz sahibi ve karar vericileri, özel sektör yöneticileri ve teknoloji devlerinin seçkin konuşmacıları ile birlikte yeni eylem planlarında teknoloji yapılanmasına verilen önem ve bu alanda yapılmakta olan yatırımları konuşacaklar. e-Devlet alanındaki tüm teknolojik konulardaki gelişimler güncel biyometri projeleri ile beraber ele alınacak, veri güvenliğinden sistem seçimine kadar pek çok konu kıdemli söz sahipleri tarafından paylaşılacak.

Bilişim Zirvesi Genel Müdürü Neslihan Aksun, ülkemizde teknoloji gelişimi alanında atılan adımların teknoloji çağına yakışır bir şekilde ışık hızlıyla, her an yeniden yapılanmakta ve büyümekte olduğunu belirtiyor ve ilave ediyor, “Devlet kurumlarının üst düzey yetkilileri ve bilişim sektörünün önde gelen teknoloji firmaları, bir kez daha Kamuda BT Yönetişimi’nin dikkat çeken projelerini, yatırımlarını konuşmak, paylaşmak için Ankara’da bir araya gelecek. Paralel olarak gerçekleşecek olan Biyometri ve Güvenlik Platform konferansında ise risklerin ve tehditlerin karmaşıklaştığı teknoloji çağında güvenliğin sağlanması için gereken ileri teknoloji çözümleri olan biyometrik güvenlik teknolojileri detaylı bir şekilde ele alınmalıdır.”

Biyometrik tanıma metotlarının eklendiği pazarda temel olarak parmak izi, avuç içi damar, parmak izi, iris, retina, yüz ve ses tanıma gibi güvenlik yöntemleri mevcut. Bir diğer yandan kamunun dijital dönüşümü ve BT yönetişimi, kurumlar arası entegrasyon konularında sektörde çokça merak edilen detaylar mevcut. Biyometri teknolojilerinde günümüz ve gelecekteki yenilikler ve dünya örnekleri üzerine ışık tutacak görüşler “Kamuda BT Yönetişimi” ve “Biyometri & Güvenlik” temalarındaki Teknoloji Platform Konferansları'nda yer bulacak.

T.C. Dış İşleri Bakanlığı, T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C. Kalkınma Bakanlığı, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, SGK, Sivil Savunma Müsteşarlığı, TBMM, KOSGEB, Tübitak Bilgem, TSE, Bilgi Güvenliği Derneği gibi pek çok kurumdan konusunda uzman konuşmacıların sunum ve panellerde yer alacağı, deneyimlerin paylaşılacağı tam gün sürecek olan bu 2 platform konferansında yoğun ve zengin içerik bulunuyor.

Unutmayın, "Teknoloji Platform Konferansları" 23 Mart Çarşamba günü Ankara Swissotel’de gerçekleştirecek.

Teknoloji Platform Konferansları hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.teknolojiplatformlari.com.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi bilişim sektöründe faaaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.294 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Etkinlikler, KAMU, Reel Sektör
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız