TEB'li Özel Melek Yatırımcılardan IoT Girişimi VesLabs'e Yatırım!

Girişimcilik ekosistemi Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) gücüyle büyüyor. TEB Girişim Evi girişimcisi VesLabs, TEB Özel Melek Yatırım Platformu desteğiyle Türk Melekleri’nden yatırım aldı. Detaylar haberimizde..

Girişimcilik ekosistemi Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) gücüyle büyüyor. TEB Girişim Evi girişimcisi VesLabs, TEB Özel Melek Yatırım Platformu desteğiyle Türk Melekleri’nden yatırım aldı.

Hazine Müsteşarlığı tarafından onaylanarak bir bankanın ‘melek yatırım’ konusunda yetkilendirilen ilk platformuna sahip olma ayrıcalığı taşıyan TEB Özel Bankacılık Melek Yatırım Platformu ve TEB Girişim Evi tarafından desteklenen VesLabs, Türk Melekleri’nden yatırım aldı. Melek yatırımcılarla girişimcileri buluşturma konusunda yeni bir yatırım modeline örnek olan TEB Özel, girişimcilik ekosistemine yeni bir soluk getirecek.

TEB Girişim Evi çatısı altında ilk gününden beri iş modeli geliştirilmesinden pazarlama faaliyetlerine, eğitim ve danışmanlık desteğinden çalışma ofisi, networking ve yatırımcı ilişkilerine geniş bir yelpazede hizmet alan VesLabs, TEB Özel Melek Yatırım Platformu işbirliğiyle yatırımcısıyla buluştu. Türk Melekleri’nden 300 bin TL’lik yatırım almayı başaran VesLabs’in projesi Tag2Sense, sunduğu çözümlerle tedarik zinciri takibini kolaylaştıracak.

Tag2Sense’le Tedarik Zinciri Takibi Daha Kolay

Nesnelerin interneti üzerine çalışan kablosuz donanım ve yazılım çözümü şirketi VesLabs’in geliştirdiği Tag2Sense, tedarik zincirinin takibini kolaylaştırıyor. Data logger ve araç takip sistemlerinin gerçekleştirdiği bütün özellikleri kendi bünyesinde toplayarak tedarik zincirinin izlenmesini basit ve etkin hale getiren Tag2Sense, sıcaklık, nem, basınç, ışık, darbe, titreşim sensörleri ve kablosuz özellikleriyle global ölçekte en gelişmiş data logger cihazlarının başında geliyor.

VesLabs ve Tag2Sense hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.veslabs.com  ve www.tag2sense.com web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor