KKTC Ekonomisinin Güçlenmesinde KOBİ'ler Rol Oynayacak!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini güçlendirmemizde de KOBİ’ler çok kilit rol oynayacaktır" dedi. Detaylar haberimizde..

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık,"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ekonomisini güçlendirmemizde de KOBİ’ler çok kilit rol oynayacaktır" dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kıbrıs’ta müzakerelerin başarıyla tamamlanması ve barışın tesis edilmesinin, Doğu Akdeniz’in tamamına olumlu yansıyacağını belirterek, "Türkiye ile AB ilişkilerinde yaşanan olumlu gelişmeler, müzakereler için ciddi fırsat oluşturuyor" dedi.

KKTC'de resmi temaslarda bulunan Bakan Işık, Lefkoşa Golden Tulip Otel'de düzenlenen “KKTC'de 1. KOBİ Zirvesi Küresel Rekabet ve Kalkınma Stratejileri" konulu konferansta, iki ülke arasında girişimciliğe büyük önem verdiklerini ve desteklediklerini söyledi.

Bakan Işık, KKTC’ye özgü bir KOBİ stratejisi geliştirmek amacıyla "rekabet ve kalkınma stratejileri" ana temasıyla bu zirvenin gerçekleştirildiğini ifade etti.

Haberin devamını okumak için: http://www.sanayi.gov.tr/NewsDetails.aspx?newsID=19021&lng=tr ve http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Haberler.aspx?ref=1317

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor