Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Büyük Veri ile Büyük Resmi Görmek Seminerine Davetlisiniz

İTÜ ARI Teknokent ve Vodafone işbirliği ile gerçekleştirilecek olan "Büyük Veri ile Büyük Resmi Görmek" seminerinde "Büyük Veri" kavramına bir giriş yapılacak olup, dünyadaki ve Türkiye'deki örnek uygulamalara değinilerek gelecekteki olası fırsatlar değerlendirilecek.

İTÜ ARI Teknokent ve Vodafone işbirliği ile gerçekleştirilecek olan "Büyük Veri ile Büyük Resmi Görmek" semineri 16 Mart 2016, Çarşamba günü 14:00-16:00 saatleri arasında İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası'nda gerçekleştirilcek.

Makineler, bilgisayarlar, internet, akıllı telefonlar... Hepsi ilk çıktıklarında kimileri tarafından fazla karışık bulundu ve tutmayacağı düşünüldü ama artık hayatımızın vazgeçilmez parçaları oldular. Büyük veri de bu şekilde hayatımızı değiştirmeye başladı. Bir sonraki satın alacağımız elbiseden, tanımak isteyeceğiniz ortak arkadaşlara kadar birçok şeye müdahil oluyor. Bu seminerde, “Büyük Veri” kavramına bir giriş yapılacak olup, dünyadaki ve Türkiye'deki örnek uygulamalara değinilecek ve gelecekteki olası fırsatlar değerlendirilecek.

Vodafone'un inovasyon şirketi OKSİJEN'in veri bilimcilerinden Onur Karadeli ve Mustafa Sever, üzerinde çalıştıkları Büyük Veri projelerindeki deneyimlerini paylaşacak.

"Büyük Veri ile Büyük Resmi Görmek" Seminerinde Neler Konuşulacak?

  • Büyük Veri nedir?
  • Dünyadaki ve Türkiye’deki örnek uygulamalar neledir?
  • Gelecekteki olası fırsatlar neler olabilir?
  • Apache Hadoop ekosistemi

Kimler Katılmalı?

Proje yöneticileri, iş analistleri, yazılımcılar ve karar vericiler olmak üzere “Büyük Veri” üzerinde çalışmayı düşünen herkes bu etkinliğe ücretsiz bir şekilde katılabilir.  (Kontenjan Sınırlı!)

Unutmayın, "Büyük Veri ile Büyük Resmi Görmek" semineri 16 Mart 2016, Çarşamba günü 14:00-16:00 saatleri arasında İTÜ ARI Teknokent ARI 3 Binası'nda gerçekleştirilcek.

"Büyük Veri ile Büyük Resmi Görmek" semineri hakkında daha detaylı bilgi edinmek için www.ariteknokent.com.tr web adresini ziyaret edebilir, web sitesi üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Haberimizi proje yöneticileri, iş analistleri, yazılımcılar ve karar vericiler başta olmak üzere büyük veri ile ilgilenen tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.677 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilim / Ar-Ge / Teknoloji, Bilişim / Yazılım / İnternet, Eğitim / Üniversite, Etkinlikler, Tanıtım Haberi
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız