Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
KOSGEB Desteği İle KOBİ’ler Yurt Dışına Açılıyor!

Türkiye’deki 14 Teknokent’ten oluşan  “Anadolu Birliği Konsorsiyumu” semineri Sakarya Teknokent’te gerçekleştirildi. KOSGEB Başkanı Recep Biçer’in katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı anlatıldı.

Sakarya Teknokent Konferans Salonu'nda düzenlenen ‘KOSGEB Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırılmış Destek Programı’ bilgilendirme toplantısında konuşan KOSGEB Başkanı Recep Biçer; “Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırılmış Destek Programı, Türkiye'nin önünü açacak belki Türkiye'ye katma değer anlamında yüksek getiriler getirecek hem istihdama hem ekonomiye ciddi katkı sağlayacak bir destek programı” dedi. Recep Biçer, KOBİ’lerin vizyonunun kuluçka çalışmalarını kapsayacak ölçüde genişletileceğini de dile getirdi.

Sadece teknoloji, Ar-Ge, inovasyon değil, bireysel girişimciden tutun da toplumun değişik katmanlarına kadar hizmet yelpazelerinin olduğunu belirten Biçer; "Tabii ki asıl beklentimiz, katma değeri yüksek ürünler üreten, bu çalışmaları yapan KOBİ'lerimiz ya da iş birliği yaptığımız paydaşlarımız. Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırılmış Destek Programı da bu manada Türkiye'nin önünü açacak belki Türkiye'ye katma değer anlamında yüksek getiriler getirecek hem istihdama hem ekonomiye ciddi katkı sağlayacak bir destek programı. Bu manada bu destek programını sizlerin hizmetine sunmaktan memnun olduğumuzu ifade etmek istiyorum" diye konuştu.

Haberin devamını okumak için: http://www.kosgeb.gov.tr/Pages/UI/Haberler.aspx?ref=1314

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 2.386 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Destek / Kredi / Hibe, KAMU, Kobiler İçin, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız