Melek Yatırımcı Ağı ŞirketOrtağım, Positive Enerji'ye Yatırım Yaptı!

Ülkemizde gelişmekte olan Girişimcilik ekosistemi’ne destek olan ve aynı zamanda Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite edilmiş ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı , 50’e yakın melek yatırımcı üyesi ile yeni girişimlere ortak olarak başlangıç finansman desteği sağlıyor. Detaylar haberimizde..

Ülkemizde gelişmekte olan Girişimcilik ekosistemi’ne destek olan ve aynı zamanda Hazine Müsteşarlığı tarafından akredite edilmiş ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı, 50’e yakın melek yatırımcı üyesi ile yeni girişimlere ortak olarak başlangıç finansman desteği sağlıyor.

Bu alanda girişimcilerin önemli ölçüde eksikliğini çektikleri başlangıç yatırımlarına finansman, tecrübe ve network eksikliklerini gidermekte önemli rol oynayan "Melek Yatırımcılık", Türkiye de hızla gelişiyor. Hazine Müsteşarlığı’nın sağladığı vergi teşvikleri de yatırımcıların yatırım yapma konusundaki isteklerini arttırıyor.

Kurulduğu günden bugüne yatırımlarına hızla devam eden ŞirketOrtağım; günümüzde kritik bir öneme sahip olan enerji verimliliği sektörüne de yatırım yaparak, bu alanda inovatif bir girişim olan “POSITIVE ENERJİ” ile ekosistem içerisindeki yatırım hacmini geliştirmeyi sürdürüyor.

Positive Enerji, ticari binaların ve konutların her türlü tükettikleri enerjiyi ölçen, kullanım şeklini analiz eden ve gereksiz enerji kullanımını önleyecek önerilerde bulunan ve buna yönelik raporlar sunan sistemler üretiyor.

Girişimciler Soner Hacıhaliloğlu, Cem Aybar ve Fatih Kılıç tarafından geliştirilmiş olan Positive Enerji adlı girişimde hedef; geliştirilen çözümlerin sadece Türkiye’de değil global pazarda da kullanılması.

Girişimcilere ilk destek olan yatırımcılarından birisi de özellikle Avrupa pazarında kendini kanıtlamış EnerjiSa’nın eski CFO’su Bernhard Raberger.

ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı ve 9 Melek Yatırımcı üyesinin toplam 510.000 TL yatırım yaptığı bu girişime, enerji sektöründe deneyimli olan Hasan Pehlivan lider yatırımcı olarak tecrübelerini aktarıyor.

Positive Enerji hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.sirketortagim.com ve www.positivenerji.com web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor