Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
KOSGEB, Doğu Avrupa'da KOBİ'lere Destek Veren En İyi Kurum!

Dünya Melek Yatırımcılar Forumu(WBAF) 2016, 22-23 Şubat’ta gerçekleştirildi. Forumda KOSGEB’ e ‘Doğu Avrupa’nın KOBİ’lere destek veren en iyi kurumu’ ödülü verildi.

WBAF 2016 kapsamında, KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Borsa İstanbul Genel Müdürü Üst Yöneticisi (CEO) Tuncay Dinç, Zambiya Gençlik ve Spor Bakanı Vincent Mwale, Dünya Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı Jonathan Ortmans, Afrika Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı Tomi Davies, Dünya Melek Yatırım İş Forumu Başkanı Baybars Altuntaş ve Turkuvaz Dergi Grubu CEO’ su Tuncel Sunar’ın katılımıyla Borsa İstanbul’da bir gong töreni düzenlendi.

Forumda konuşan KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Ar-Ge ve İnovasyon projelerine KOSGEB olarak 1 Milyon 500 bin TL’ye kadar destek verdiklerini belirterek, “Ar-Ge ve İnovasyon projelerini destekleyen KOSGEB gibi başka kurum ve kuruluşlarda bulunmaktadır. Ancak, özellikle Ar-Ge ve İnovasyon projelerinin yürütülmesinde kamunun yanı sıra, hem sermaye hem de sektörel bilgi ve tecrübeler ile projelere destek sağlayacak melek yatırımcılarında taşın altına elini koymaları inovatif girişimciler için önem arz etmektedir.” Dedi.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Üst Yöneticisi (CEO) Tuncay Dinç, Borsa İstanbul'un Türkiye ve dünyadan etkinliğe katılan melek yatırımcılar ile birlikte çalışmaya daima hazır olduğunu belirterek, 46 farklı ülkeden gelen melek yatırımcıları memnuniyetle ağırladıklarını ifade etti.

Gong töreninin ardından Borsa İstanbul Özel Pazar ve Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Üyeleri arasında iş birliği protokolü imza töreni düzenlendi.

KOSGEB’e verilen “Doğu Avrupa’nın KOBİ’lere destek veren en iyi kurumu” ödülünü KOSGEB başkanı Recep Biçer aldı.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız