Ufuk 2020'de Türkiye Projesi'nin Açılışı Ankara’da Yapıldı!

Türkiye'nin bilim, teknoloji ve yenilikler alanında kapasitesini güçlendirmeyi amaçlayan "Ufuk 2020'de Türkiye Projesi”nin açılışı Ankara’da gerçekleştirildi. Detaylar haberimizde..

Türkiye'nin bilim, teknoloji ve yenilikler alanında kapasitesini güçlendirmeyi amaçlayan "Ufuk 2020'de Türkiye Projesi”nin açılışı Ankara’da gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği’nin Araştırma ve İnovasyon Çerçeve Programı olan, 2014-2020 yılları arasında 80 Milyar Avro bütçeye sahip “Ufuk 2020” Programına Türkiye’nin katılımını artırmayı hedefleyen “Ufuk 2020’de Türkiye” Projesi’nin açılışı Ankara’da yapıldı.

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Hakan Karataş, 2017 yıl sonuna kadar sürdürülecek olan "Ufuk 2020'de Türkiye Projesi”nin açılışında, Türkiye’de araştırma ve inovasyon kapsamında gelişmeleri aktardı. Son üç yılda araştırma projesi başvurularında yaklaşık iki kat artış yaşandığını bildiren Karataş, üniversitelerden yapılan akademik araştırma projesi başvurusundaki artışın 1,9 kat, sanayiden yapılan başvuru artışının ise 1,8 kat olduğunu kaydetti.

Haberin tamamına buradan ulaşabilir, “Ufuk 2020” Programı hakkında daha detaylı bilgi edinmek için ise www.h2020.org.tr web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.230 kişi okudu.
Kategori: Etkinlik, KAMU
Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor