Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
7-12 Yaş Çocuklara Yönelik Coding İstanbul Projesi Devam Ediyor!

İBB Gençlik Meclisi eğitim çalışmalarından biri olan Coding İstanbul Projesi hayata geçti. 7- 12 yaş çocuklara yönelik hazırlanan proje; bilişim sistemine giriş, temel programlama ve kod yazma eğitimlerinden oluşuyor.

İBB Gençlik Meclisi bünyesinde gönüllü eğitmenler aracılığı ile verilen dersler haftanın 2 günü cumartesi-pazar verilecek ve 3 hafta sürecek.

Geleceğin yazılımcılarına temel oluşturacak ve kod yazma konusunda belirli bir seviyeye taşıyacak olan Coding İstanbul Projesi, Taksim Cer Atölyesi'nde  ücretsiz olarak veriliyor. Kod yazmanın mantığını , gerekliliğini ve temel tekniklerini öğrenen çocuklar,  ilerisi için alt yapı oluşturacak.

Çocuklarımıza dünyada değişen trendleri yakından takip etmelerini sağlamak, yeni gelişmeleri kültürle harmanlayarak yeni modeller ve inovatif yaklaşımlar kazandırmak amacı oluşturulan proje, 3 hafta da bir yeni öğrencileri ile devam edecek.

İlk hafta programlama dünyasına merhaba diyecek olan çocuklara, algoritmik bilgi ve yeteneklerinin gelişiminde katkı bulunacak temel programlama eğitimleri verilecek.

İkinci hafta eğitimlerinde programlama yeteneklerini geliştiren çocuklar kendi yazdıkları kodlar ile çeşitli uygulamalar ve çözümler geliştirecekler.

Eğitimin son haftasında düzenlenecek olan teknik gezi kapsamında günümüz dünyasında gerçekleştirilmiş teknolojik uygulamaların anlatımı sağlanacak.

Coding İstanbul Projesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek veya eğitimlerine başvuru yapmak için www.codingistanbul.com web adresini ziyaret edebilir ve buradaki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.084 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Eğitim / Üniversite, Tanıtım Haberi, Çocuk Girişimciler
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız