Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Dünya Melek Yatırım Forumu WBAF2016 Bu Yıl İstanbul'da Toplanıyor!

Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği (TBAA), Avrupa Melek Yatırım Ticaret Örgütü (EBAN), Afrika Melek Yatırım Ticaret Örgütü (ABAN), Ortadoğu Melek Yatırım Ticaret Örgütü (MBAN) ve Dünya Melek Yatırım Ticaret Örgütleri (GBAN)  tarafından organize edilecek olan World Business Angels Investment Forum, 22–23 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

Türkiye’yi erken aşama yatırım ekosisteminde bir lig üste taşıyacak olan forum Merkezi Washington DC’de olan Global Melek Yatırım Ticaret Örgütü Başkanı Jonhan Ortmans’ın hoşgeldiniz konuşması ile başlayacak olan ve ABD’nin Avrupa Birliği Büyükelçisi Anthony Gardner’ın tematik konuşmasıyla devam edecek.

Dünyanın dört bir yanından gelecek olan "Melek yatırımcılar" İstanbul’da melek yatırımcılığın 2025 vizyonlarını konuşmanın yanı sıra startupların ve girişimcilerin finansmana ulaşımlarını kolaylaştırmak için yeni finansal enstrümanlar geliştirilmesi amacıyla fikir jimnastiği de yapacaklar. Ana salonda global melek yatırımcılar bu konuları konuşurken, paralel oturumlarda ise 4 ayrı yatırım forumu düzenlenecek ve bu forumlarda dünyanın dört bir yanından gelen girişimciler global melek yatırımcıların karşılarına çıkacaklar.

  • Afrika Melek Yatırım Forumu
  • Ortadoğu ve Gulf Melek Yatırım Forumu
  • Güney Doğu Avrupa Melek Yatırım Forumu
  • Türkiye Melek Yatırım Forumu

Aynı akşam düzenlenecek olan Gala Yemeğinde ise hem "TBAA Güney Doğu Avrupa Melek Yatırımcılık Mükemmellik Ödülleri" verilecek hem de 2015 Yılının Global Melek Yatırımcılık Günü’nün Dünya Kapanış Gong’u bu gala yemeğinde çalınacak.

Forum’un ikinci gününde ise Borsa İstanbul’un o günkü açılış gongu için GBAN Başkanı Ortmans ve bölgesel melek yatırım ticaret örgütlerinin temsilcileri Borsa İstanbul’da hazır bulunacak. "Global Melek Yatırımcılığın 2025 vizyonu"nun tartışılacağı panelle devam edecek olan program, öğleden sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Teknokent’in ziyareti ve ardından global melek yatırımcılık eğitimlerinin verileceği bir programla sona erecek.

Ayrıca, forum sırasında European Investment Fund (EIF)’ın Lüxemburg’ta kurduğu melek yatırım fonun benzeri bir fonun Türkiye’de nasıl gerçekleştirileceğine yönelik kapalı bir grup için özel bir workshop gerçekleştirilecek.

Forum boyunca kurumlar arası imzalanacak pek çok uluslararası anlaşma da bu forumun önemini ülkemiz için daha da arttırıyor.

Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen bu dünya çapındaki organiasyonda Forbes I Para Konferansları’nın katkılarının yanı sıra Borsa İstanbul, TEB ve İTÜ Teknoket’in ana sponsorlukları forumun Türkiye’de gerçekleşmesinde önemli rol oynuyor. Ayrıca forumun gerçekleşmesinde pek çok partner ve co-sponsor kuruluş ta aktif olarak yer alıyor.

Unutmayın, World Business Angels Investment Forum, 22–23 Şubat 2016 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

WBAF2016 hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.wbaf2016.org web adresini ziyaret edebilirsiniz

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız