Bu Sene 9. Kez Düzenlenecek Ankara Startup Zirvesi Projelerini Arıyor!

Bilkent Cyberpark sponsorluğunda, Bilkent Üniversitesi "Genç Girişimciler Kulübü"nün düzenlediği Ankara Start-Up Zirvesi bu dönem dokuzuncu kez yatırımcılar ile girişimcileri buluşturuyor. Detaylar haberimizde..

Bilkent Cyberpark sponsorluğunda, Bilkent Üniversitesi "Genç Girişimciler Kulübü"nün düzenlediği Ankara Start-Up Zirvesi bu dönem dokuzuncu kez yatırımcılar ile girişimcileri buluşturuyor.

Web/Mobil tabanlı fikirlerini çalışır bir prototip/uygulama/web sitesi ile hayata geçirmiş girişimcilere melek yatırımcılar karşısında sunum yapma şansı veriyor. Mobil/web ve enerji sektörlerindeki girişimciler ise 12 Şubat 2016 tarihine kadar başvurularını yapabilecek.

Dijital ekonominin yapıtaşı etkinliklerinden birisi olan Ankara Startup Zirvesi 5. yılını 27-28 Şubat tarihlerinde Bilkent Üniversitesi'nde kutlayacak. 2 gün boyunca girişimcilik ekosistemini bir bütün olarak canlı gözlemlemenin mümkün olacağı zirvede alanlarında her biri uzman kişilerin konferans ve panellerine ek olarak Ankara Startup Zirvesi'nin olmazsa olmazı Startup Challenge ile girişimcilik duygusu en üst düzeye çıkacak.

Girişimcilere Bilkent Cyberpark’ta;

  • Ofis ve atölye imkânı,
  • Şirket kurulum desteği,
  • 2 tane Teb Girişim evinde kuluçka merkezi,
  • 3 projeye 6 aylık Bluemix IBM Cloud Service,
  • Growth Tower App optimizasyon ve Netvent’ten SEO desteği,
  • Bilkent Cyberpark uzmanları ve ağından mentörlük desteği,
  • Üniversite kampüsleri tanıtımı,

gibi ödüllerin yanı sıra canlı bir yatırıma da tanıklık etmek mümkün olabilir.

Türkiye’nin en değerli yatırım gruplarının katılımı ile gerçekleşecek Ankara Startup Zirvesi aynı zamanda Enerjisa’nın ilk defa startup yatırımcısı olarak yer alacak olması ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ek olarak 500 Startups, Endeavor, Vestel Ventures, Buran Venture Capital, Revo Venture Capital gibi fonların yanısıra BIC Angels, Galata Business Angels, TR Angels gibi birçok melek yatırım grubu da yer alacak.

Ankara Startup Zirvesi günümüze kadar birçok girişimin ekosisteme kazandırılmasında pay sahibi. Connected2.me, oBilet, Ganipara, anlatsın.com bunlardan sadece birkaçı. Bu sene yine birçok girişimi ekosisteme kazandıracak olmamın heyecanı ile Ankara Startup Zirvesi'ne canlı tanıklık etmek isteyenler http://ankarastartup.com adresinden biletlerini alabilir ve kontenjanın sadece 800 kişi ile sınırlı tutulduğu bu büyük buluşmada yerini alabilirler.

Startup mücadelesinin yanısıra ekosistemi canlı gözlemlemek için de büyük bir fırsat olarak nitelendirilmesi gereken Ankara Startup Zirvesi, girişimcilik dünyasından eski şampiyonlarından Connected2.me CEO ve kurucusu Ozan Yerli, Kaan Kayabalı (onedio Kurucu ve CEO), Tümay Asena (nokta medya Kurucu ve CEO), Fatih Güner (sosyalmedya.co Kurucu) daha birçok yıldız girişimci ile konukları bir araya getiriyor. Bunun yanısıra her sektördeki inovasyon gerekliliğini konuklara sunmak için enerji sektörününden Yetik Kadri Mert (Enerjisa CEO), sağlık sektöründen Gökhan Salmanoğlu (Pfizer Avrupa Pazarlama Koordinatörü), teknoloji sektöründen Metin Salt (Vestel Arge Genel Müdürü), e-ticaret sektöründen Burak Ertaş (sahibinden.com CEO) gibi daha birçok ismi ağırlayacak.

Unutmayın, Ankara Startup Zirvesi 12 Şubat’a kadar mobil/web ve enerji sektörlerindeki girişimcilerin başvurularına açık olacak.

Ankara Startup Zirvesi hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ankarastartup.com web adresini ziyaret edebilir, başvuru işlemlerinizi ise buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Haberimizi  Mobil/web ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor