Hayvanların Diliyle İçerik Üreten Platform Girişimi: Ajanimo!

Türkiye'nin ilk hayvanlara yönelik haber sitesi olma özelliği taşıyan www.ajanimo.com; “Satınalmayacak Sahipleneceksiniz” mottosuyla 1 Ocak 2016’da yayın hayatına başladı. Detaylar haberimizde..

Türkiye'nin ilk hayvanlara yönelik haber sitesi olma özelliği taşıyan Ajanimo; “Satınalmayacak Sahipleneceksiniz” mottosuyla 1 Ocak 2016’da yayın hayatına başladı. 

Değişik bir formatla yayın hayatına giriş yapan www.ajanimo.com , haberlerini hayvanların bakış açısıyla yapıyor. Genel yayın yönetmenliğini Ajan Brian isimli bir köpeğin yaptığı Ajanimo, bu özelliğiyle de oldukça dikkat çekeceğe benziyor.

Proaktifpr İletişim Ajansı tarafından yayına hazırlanan Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi www.ajanimo.com, ajansın köpeği olan Ajan Brian ve kedisi Melahat’in yarattığı farkındalıkla, hayvanların dünyasını daha yakından görmeye başlayan ajans yönetimi, bir köpeğin genel yayın yönetmenliğinde haber sitesi hazırlama fikrinin nasıl ortaya çıktığını şu sözlerle anlattı:

“Hayvanseverliğin tek başına yeterli olmadığını anladık. Hayvanların dünyasından bakan, onları anlatan bir medyalarının olmadığını fark ettik. Bu fikirden yola çıkarak, esin kaynağımız olan ve sevgimizin kabardığı anlarda uzun uzun “ajanimo” dediğimiz köpeğimiz Ajan Brian’ın adıyla www.ajanimo.com sitesinin yayın hayatındaki uzun yolculuğunun startını verdik. Ve tabi ki bize bunu yaptıran, haberciliğimizin ve haber dilimizin nasıl olması gerektiğinden üslubumuza kadar her konuda fikrimizi tetikleyen Ajan Brian’ın genel yayın yönetmenliğinde. Bir ay gibi kısa bir sürede fikirden harekete geçtik. 1 Ocak’ta gece 00.00’da yayındaydık.”

Hayvanların Bakış Açısıyla Habercilik Yapmaya Geliyoruz

Ajans yöneticileri; konuya ilişkin olarak “www.ajanimo.com haber sitesinin genel yayın yönetmeni Ajan Brian konuşabilseydi” diyerek onun duygularına tercüman oldular ve şunları söylediler: “Genel Yayın Yönetmeni olduğum www.ajanimo.com haber sitesinde haberler hayvanların bakış açısıyla okurla buluşacak. Biz kendimizi daha önce hiç anlatma fırsatı bulamadık. İnsanlar bizim bir can olduğumuzu bilmiyorlar ve elbette ki bilmediklerinden sorumlu değiller. Bu doğrultuda biz kendimizi anlatmaya geliyoruz. Bunu yaparken de haber dilimizi, bütün hayvanların dili gibi; iyileştirici, tarafsız, yargısız, pozitif ve sevgiyle anlatmaya yönelik kullanıyoruz. Nasıl yapacağımıza gelince; biz bunu bilgilendirerek, haber vererek ve sektörü sahiplenerek yapıyoruz.

Çünkü biz; hayvan gibi seviyoruz. Biz hep “mama veren insan hiç kötü olur mu?” diyoruz. Siz bildikçe, gördükçe, öğrendikçe “Satınalmayacaksınız, sahipleneceksiniz” diyoruz. Haberi “hayvan” gibi görüyor ve hayvan gibi habercilik yapmaya geliyoruz.Türkiye’nin ilk hayvan haber sitesi olarak Türk basın tarihinde bir ilke imza atıyoruz."

Genel Yayın Yönetmenliğini Ajan Brian isimli bir köpeğin yaptığı "Ajanimo" hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.ajanimo.com web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi hayvansever okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Ertaş Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu Emine Cin Ertaş, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ocak 2014 ile Ocak 2020 tarihleri arasında Girişim Haber'de Baş Editörlük yaptı. Ertaş, Şubat 2020'den bu yana Beykent Üniversitesi'nde Lojistik Bölümü Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Yükleniyor