Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Sınavlara Hazırlıkta Yardımcınız Olacak Akıllı ve Dijital Girişim: Sınav Uzmanı!

Sınavlara hazırlıkta kişinin akıllı cep telefonu ile tabletler üzerinden seviyesini belirleyen ve kişiye özel belirlenen öğrenme yolu ile sınava hazırlayan "yapay zekalı" sinavuzmani.net’in yeni versiyonu kullanıma açıldı.

TÜBİTAK desteğiyle Bilkent Cyberpark'ta 2011 yılında "akıllı öğrenme sistemi" olarak geliştirilen Sınav Uzmanı, geçtiğimiz yıl öğrencileri, sınavlara cep telefonu üzerinden hazırlayan bir uygulama haline gelmişti.

Her sınava entegre edilebilir genel bir platform olan Sınav Uzmanı yeni versiyonuyla beraber üniversite sınavları YGS, LYS ve yabancı dil sınavı YDS için de kullanıma sunuldu.

Apple Store ve Google Play üzerinden indirilebilen Sınav Uzmanı uygulamasına ayrıca www.sinavuzmani.net sitesinden de ulaşılabiliyor. Kullanıcılarına hem mobil hem de bir web uygulaması olarak hizmet sunacak olan Sınav Uzmanı ücretsiz olarak indirilip belirli bir aşamaya kadar da bedelsiz olarak kullanabilecek.

Sınav Uzmanı’nın her sınava entegre edilebilir genel bir platform olduğunu söyleyen Kurucu CEO Can Gürses, özellikle üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerin uygulamadan oldukça faydalanacaklarına inandıklarını söyledi.

Bireysel Öğrenme ve Sosyal Ağlarda Sınav Rekabeti

Uygulamanın bilimsel metodlarla her kullanıcının başlangıç bilgi düzeyini kısa sürede tespit edebildiğini ve kendine en uygun öğrenme yolunu dinamik bir şekilde belirlediğini söyleyen Gürses, yazılımla ilgili şu bilgileri verdi:

"Uygulamamız, sınav hazırlığı sürecinde, bir kullanıcının hiçbir şey bilmeme düzeyinden, her şeyi bilme düzeyine kadar olası her bilgi düzeyini barındıran bir öğrenme haritası oluşturuyor. Bu haritada her kullanıcıya özgü farklı bir rota çiziliyor. Bu sayede sınav hazırlığı sürecindeki bireyler, zaman ve mekandan bağımsız bir şekilde yenilenebilen bu haritayla öğrenme süreçlerini düzenleyebiliyorlar."

Gürses, uygulamanın sosyal ağlarla entegre olabildiğini belirterek, içerdiği oyunlaştırma unsurları sayesinde kullanıcıların "Sınav Uzmanı" uygulamasındaki öğrenme haritası üzerinde arkadaşlarıyla yarışabildiğini ve yardımlaşabildiğini belirtti.

Hedef Dünyaya Açılmak

Kullandıkları modelin sınavlarda yayıncılık yapan kurumlar açısından da olumlu karşılandığını söyleyen Gürses, “Kullandığımız iş modeli sayesinde sadece kullanıcılarımıza değil iş birliği yaptığımız yayıncı kuruluşlara da ek bir gelir modeli sağlıyoruz” dedi.

Sınav hazırlığı kavramının dünyanın tüm ülkelerinde genel bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Gürses, “Sınav Uzmanı uygulamasının her sınava entegre olabilme özelliği sayesinde yurt dışındaki sınav piyasasına da girme hazırlıkları içinde olduğunu, ilk anlaşmalarının Hindistan ve Çin pazarlarında” olduğunu da sözlerine ekledi.

Sınav Uzmanı uygulaması hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.sinavuzmani.net web adresini ziyaret edebilir, Uygulamayı ise Apple Store ve Google Play mağazalarından ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz.

Haberimizi YGS, LYS ve YDS sınavlarına hazırlanan okurlarımız başta olma üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız