5.Uluslararası Genç İşadamları Kongresi Başladı, İşte Kongrenin İlk Günü!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD'ın oganize ettiği 5.Uluslararası Genç İşadamları Kongresi İkinci gününde. Bugün bitecek programda Atölye çalışmaları, B2B görüşmeleri ve ‘Adil Dünya Girişimi’ temalı kongerenin sonuç bildirgesi okunacak.

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği'nin gençlik yapılanması olan Genç MÜSİAD'ın oganize ettiği 5.Uluslararası Genç İşadamları Kongresi İkinci gününde. Bugün bitecek programda Atölye çalışmaları, B2B görüşmeleri ve 2 gün boyunca süren ‘Adil Dünya Girişimi’ temalı kongerenin sonuç bildirgesi okunacak.

‘Adil Dünya Girişimi’ Temalı Kongerenin İlk Gününde Neler Oldu?

Açılış programına, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri, Genç MÜSİAD Başkanı Yavuz Fettahoğlu, İTO Başkanı İbrahim Çağlar, MÜSİAD Kurucu Başkanı Erol Yarar, MÜSİAD üçünü dönem Başkanı Ömer Bolat ve sağlık sorunları nedeniyle programa katılamayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç telekonferansla katıldı.

‘MÜSİAD İnsan ve Adalet Odaklı Bir Sisteme Geçiş İçin Çalışmaktadır’

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Nail Olpak, 5. Uluslararası Gençlik Kongresi’nin açılışında yaptığı konuşmada, dünyadaki en zengin 80 kişinin servetinin dünyanın en fakir yarısının servetine eşit olduğunu belirterek, MÜSİAD'ın gelir adaletsizliğini azaltacak farkındalığı insanlığın gözleri önüne sermeyi hedeflediğini anlattı. Olpak, "MÜSİAD insan ve adalet odaklı bir sisteme geçiş için çalışmaktadır" dedi.

‘Bakan Kılıç, Telekonferansla Bağlandı’

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Genç MÜSİAD'ın "Adil Dünya Girişimi" temasıyla düzenlediği 5. Uluslararası İşadamları Kongresi'ne telekonferansla bağlanarak katılımcılara seslendi. Sağlık sorunlarından dolayı programa katılamadığını ifade eden Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın gençlik merkezlerinde başlattığı "Genç Girişimci" programından bahsetti.

Kılıç,"Programımızın amacı genç girişimcilerimizin kendini daha iyi geliştirmesi, daha fazla uluslararası network ağı kurmasını sağlamak ve alanında kendini geliştirip iş dünyasıyla çok daha yakın bir ilişki içerisinde geleceğe yürümesidir" diye konuştu.

‘Bereketin Olduğu Yerde Başarı Kendiliğinden Gelir’

MÜSİAD'ın uzun zamandır savunduğu helal kazanç ilkesinin iş dünyası için çok ömneli olduğunu vurgulayan Kılıç, “Özellikle Allah'ın lütfuyla elde etmiş olduğumuz maddi gelirleri yine Allah'ın Kur'an-ı Kerim'inde emrettiği üzere maddi gelirleri paylaşma noktasında çok hassas olmamız gerekmektedir. Bunu özellikle sizlerden bir kardeşiniz, bir ağabeyiniz olarak rica ediyorum. Çünkü biz bu paylaşımı, Allah'ın bize lütfetmiş olduğu maddi rızkı ihtiyaç sahipleri ile paylaşırsak o zaman başarıya ulaşırız. Ancak o zaman çalışmalarımızın bereketi artar. Bereketin olduğu yerde de Allah'ın izniyle başarı kendiliğinden gelir” dedi.