Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Startupbootcamp İstanbul’un Desteklediği 8 Girişim Sahneye Çıktı!

Startupbootcamp İstanbul, 2015 dönemini 3 aylık hızlandırma programının ardından 9 Aralık’ta StartersHub’ta gerçekleşen Demo Day etkinliği ile sonlandırdı. StartersHub’da düzenlenen etkinlikte, Startupbootcamp İstanbul’un ikinci dönem mezunları ekosistemin kilit oyuncularıyla tanıştı.

2015 yılı içerisinde programa katılan 8 ekip ürünlerini yatırımcılardan, kurumsal yöneticilerden ve ekosistem aktörlerinden oluşan geniş bir davetli grubuna sundu.

Avrupa’nın en büyük hızlandırma programı Startupbootcamp’in İstanbul ayağı olan Startupbootcamp İstanbul, 2015 programında robot teknolojileri, pazarlama, büyük veri, etkinlik ve seyahat gibi sektörlerde faaliyet gösteren sekiz girişimi hızlandırdı.

Startupbootcamp İstanbul’un 2015’te destek olduğu girişimler:

Sixa (Estonya: Bulutta çalışan bilgisayar, betada.

 

eventbaxx (Almanya): Hali hazırda 8 ülkeden müşterisi olan Almanyalı girişimciler, dijital hediye çantası üzerinden etkinlik sektöründe faaliyet gösteren organizatörlere ve sponsorlara ölçümlenebilir bir reklam mecrası yaratıyor.

 

Monument (Türkiye): Kişisel fotoğraf ve video yönetim cihazı Monument’ı hayata geçiren ekip CES ve Kickstarter kampanyasına hazırlanıyor.

 

Mapplico (Türkiye): E-ticaret sektöründe faaliyet gösterenlerin kendi uygulamalarına hızlıca sahip olmalarını sağlayan proje, kapalı betada.

 

Project Sebastian (Türkiye): Ağırlama servisleri platformu, kapalı betada.

 

SciRobot (Türkiye): Sosyal bilişsel interaktif bir robot olan SciRobot, alfada.

 

Segmentify (Türkiye): Gerçek-zamanlı ve kişiselleştirilebilir pazarlama kampanyaları için akıllı öneri sistemi olan Segmentify, Demo Day’e Disrupt London’dan hemen sonra katıldı.

 

Visionteractive (Türkiye): Sosyal medya bağlantılı, interaktif pazarlama cihazları üreten girişim, cihazlarını mecralaştırıyor.

 

Startupbootcamp’in 3 aylık programı boyunca StartersHub çatısı altında kapsamlı eğitimlerden geçen girişimciler 15 bin Euro’luk desteğin yanı sıra, küresel mentor ağından ve partner hizmetlerinden faydalandı.

Funzi ve Inclusion’ın kurucusu Aape Pohjavirta etkinliğe keynote konuşmacı olarak katıldı ve girişimcilik geçmişinde karşılaştığı zorlukları nasıl aştığından bahsetti. Etkinliğin moderasyonunu programın mentorları arasında yer alan Değişim Doktoru Serhat Tatlı üstlendi.

Startupbootcamp İstanbul’un ikinci ‘Demo Day’ etkinliğinde program, girişim sunumlarıyla devam etti. Her bir girişimi kendi mentorleri takdim etti. Sunumları takiben; mentor, partner ve girişimlere çeşitli ödüllerin verildiği mini bir tören düzenlendi. Kokteyle geçmeden, girişimcilerden oluşan Girişim Savaşçısı Oda Korosu kısa bir şov yaptı.

Startupbootcamp İstanbul hakkında daha detaylı bilgi  edinmek isterseniz www.startupbootcamp.org web adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.657 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Genç Girişimciler, Etkinlikler, Tanıtım Haberi, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız