Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Bulut Bağcı: Turizm Girişimcileri Alternatif Pazarlar Bulmalı

Genç Turizmciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, Rusya ile yaşanan krizin turizme olan yansımalarını değerlendirerek, alınacak önlemler hakkında açıklamalar yaptı. Rusya’nın Türkiye için önemine değinen Bağcı, alternatif pazarlara yönelmek gerektiğini söyledi.

Genç Turizmciler Derneği (GTD) Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Bağcı, Rusya ile yaşanan gerilimin turizmi olumsuz etkileyebileceğini söyleyerek bu konuda gerekli önlemlerin alınması konusunda uyarılar yaptı. 2015 yılı Ocak-Eylül döneminde ülkemizi ziyaret eden Rus turist sayısının 3.3 milyon olduğunu, bunun da ciddi bir rakam olduğunu belirten Bağcı, “Rusya’nın Türkiye için anlamı büyük. Türkiye Rusya’nın en çok ihracat yaptığı 7. ülke, sadece 2015 yılında Türkiye’de en çok konut alan 3. ülke ve birçok iş alanında ticari ilişkilerimiz mevcut. Rusya ile olan sürecin turizmi olumsuzetkilememesi için, Rusya’nın turizmdeki boşluğunu doldurabilecek alternatif pazarlara yönelmek gerekiyor” dedi.

‘Söz Konusu Vatansa, Gerisi Teferruattır’

2015 yılında, Türkiye’yi en çok ziyaret eden ülkelerin başında Almanya ve Rusya’nın geldiğini vurgulayan Bağcı, diğer ülke vatandaşlarını da kazanmak için çalışmalar gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

Yurt içindeki faaliyetlerinin yanında Almanya, Fransa, İngiltere, Lübnan ve Tunus’ta çeşitli çalışmalar yürüttüklerini anlatan Bağcı, her koşulda devletin yanında olacakları mesajını verdi. Bağcı: “Rusya ile ciddi bir ticari hacmimiz var. İki ülke dosttur, ancak bu durumlarda her zaman devletimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Önderimiz, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır, biz de vatanımız için çalışıyoruz” dedi.

Genç Turizmciler Derneği hakkında daha detaylı bilgi edinmek isterseniz www.gtd.org.tr ve www.bulutbagci.com web adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi turizm sektöründe faaliyet gösteren girişimcilerimiz başta olmak üzere  tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.551 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Sivil Toplum Örgütleri, Uluslararası / Global
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız