Ana Sayfa  |  Hakkımızda  |  Hizmetlerimiz  |  Arşiv  |  Bulut  |  Bülten  |  Reklam ?  |  İletişim                 
 Girişim Haber
Yerli ve Online Sağlık Turizmi Pazar Yeri Girişimi: FlyMedi!

Son zamanların en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Sağlık Turizmi için Türkiye’nin de 2023 hedef pazarlarından olduğunu söyleyebiliriz. Bu alanda www.booking.com'un hastane versiyonu diyebileceğimiz "FlyMedi", yerli online sağlık turizmi Pazar yeri olarak faaliyete başladı.

Her şey dahil sağlık turu paketleri sıralayan girişim, sadece uluslarararası akreditasyonlara sahip hastanelerin ve fiyatlarının listelendiği bir girişim.

Türkiye’nin bölgenin lokomotifi ve dünyanın 6. En büyük sağlık turizmi destinasyonu olması, tecrübeli girişimcilerin bu alanda inovatif bir fikirle pazardan pay alması adına önemli bir motivasyon. Şubat 2015 te Fatih Çiftçi ve Eray Çetiner tarafından kurulan girişime yakın zamanda, Medicana ve Medical Parkta 8 yıl Sağlık Turizminden sorumlu yönetici olarak görev yapan Yusuf Özkan katılmış.

Şu anda 7 farklı ülkeden 80 den fazla hastaneyi listeleyen girişim, 2016 yılı itibariyle 200 hastaneyi listelemeyi hedefliyor. Özellikle arap coğrafyasının büyük ilgisini çeken Türkiye, estetik saç ekimi ve kanser tedavilerinde hem fiyat hem de kalite anlamında hastalara değer katıyor. Bunun yanında THY'nin de medikal turistlere açıkladığı indirim, konunun ne kadar sıcak olduğunu gösteriyor.

KPMG nin raporuna göre 150 milyar dolardan büyük ve %25 ile büyüyen global pazarda Türkiye, hem kalite, hem uygun fiyat hem de tatil olanaklarıyla yükselen bir değer. Verilen teşviklerle pazar payını artırmak isteyen Türkiye'de bu tarz global girişimleri görmek sevindirici.

FlyMedi hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz www.flymedi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberimizi sağlık sektöründe ve turizm sektöründe faal olan girişimci ve yatırımcı okurlarımız başta olmak üzere tüm okurlarımızın ilgi ve bilgisine sunuyoruz.

Bu içeriği 3.660 kişi okudu. Bizi takibe alın, yeni haber ve içeriklerimizi kaçırmayın; 
Kategori: Bilişim / Yazılım / İnternet, Tanıtım Haberi, Yeni Girişim
Yazar Emine Cin Hakkında

Sinop Üniversitesi İstatistik mezunu Emine Cin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde "Geri dönüşüm ekonomisi" üzerine tezli yüksek lisans yaptı. Ağustos 2013'ten beri bilişim sektöründe Analistlik yapan yazar; Ocak 2014'den beri Girişim Haber'de Baş Editörlük yapıyor. Yazarın ilgi alanları; girişimcilik ekosistemi, dijital ekonomi, istatistiksel algoritmalar, veri analizi, geri dönüşüm ve geri dönüşüm ekonomisi.

HGS Akademi Eğitim & Danışmanlık

Yorum Ekle

Ad Soyad *
E-mail * (Gravatar resminiz görünecek)
Web
KalınYatayAltı ÇiziliAlıntı
  •   Yorum  
  •   Önizle  
Loading
     
Bizi takip edin; yeni haber ve paylaşımlarımızı kaçırmayın, rakiplerinizden bir adım önde olun;
Twitter Profilimiz
Facebook Sayfamız
Linkedin Profilimiz
E-Bülten Aboneliği
RSS Kaynağımız